piątek , 25 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Przymorze Małe. Radni dzielnicy dali pieniądze na ratowanie zdewastowanego przez ulewę parku

Skutki zeszłotygodniowej ulewy są do dziś odczuwane głównie we Wrzeszcza. Wielka woda wyrządziła jednak szkody także w innych dzielnicach Gdańska. Mieszkańcy Przymorza muszą obecnie omijać w kilku miejscach jedno z ich ulubionych miejsc rekreacji – park przy Potoku Oliwskim. Jego renowację i modernizację postanowili wesprzeć finansowo radni Przymorza Małego.

Rada Dzielnicy Przymorze Małe, podczas nadzwyczajnej sesji, zdecydowała o przekazaniu z jej budżetu 55 tysięcy złotych, czyli ponad 80 proc. przyznanych na ten rok środków, na usunięcie skutków zalania parku.

Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Marcin Mickun, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Przymorze Małe, przypomina, że zieleniec zalała woda z przepełnionego zbiornika retencyjnego „Subisława”. W piątkowe przedpołudnie, po kilkunastogodzinnej ulewie, pękła w nim tama.
– Postanowiliśmy w ten sposób przyspieszyć naprawę chodnika i placu zabaw, które znajdują się w w parku – tłumaczy decyzję o zmianach w budżecie przewodniczący Mickun.

Pieniądze pierwotnie były przeznaczone na stworzenie w tym roku dwóch skwerów na terenie dzielnicy. Zdecydowano jednak, by przełożyć to na przyszły rok. Ratowanie zniszczonych fragmentów parku, znajdującego się na przedłużeniu ulic Mściwoja II, Kupały i Poznańskiej, wydało się radnym w tej sytuacji pilniejsze.
– Mieszkańcy lubią to miejsce, chętnie spędzają tu wolny czas. Jako Rada Dzielnicy zorganizowaliśmy tutaj festyny – zaznacza przewodniczący Przymorza Małego. – Podczas zalania, na szczęście, nie zostały zniszczone urządzenia na placu zabaw. Naprawy wymaga jednak całe podłoże pod nimi.

Co konkretnie uda się zrobić dzięki przekazanym środkom, okaże się w najbliższym czasie. Nie wiadomo jeszcze, ile pieniędzy trafi do miasta od ubezpieczyciela. Jeżeli okazałoby się, że otrzymane środki wystarczą na przywrócenie parku do stanu przed ulewy, wówczas pieniądze z budżetu Rady przeznaczone zostaną na dodatkową modernizację i uatrakcyjnienie tego miejsca. Prawdopodobnie zakupione zostaną wówczas m.in. kolejne urządzenia na plac zabaw.

gdansk.pl

Zobacz również

Budki dla ptaków i domki dla owadów na trójmiejskich osiedlach

Czy mieszka z nami czyżyk? Wróble, mazurki, bogatki, modraszki, pleszki, kopciuszki, oknówki, jerzyki, sroki, sójki, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *