czwartek , 18 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
fot. KMP

Przymorze: Wyrzucił butelkę, która spadła na głowę mężczyzny

Dzielnicowi z Przymorza zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Gdańszczanin wyrzucił przez okno pustą butelkę, która spadła na głowę mężczyzny stojącego przy budynku. Poszkodowany z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala, a nietrzeźwy sprawca trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo.

Realizacja tej sprawy miała miejsce w ostatnich dniach. Do dzielnicowych, którzy wychodzili z klatki schodowej bloku na Przymorzu podbiegła kobieta i powiadomiła, że przed chwilą mężczyzna został uderzony butelką.
Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i ruszyli w miejsce, gdzie doszło do tego zdarzenia. Mundurowi ustalili, że 40-letni mieszkaniec bloku wyrzucił pustą butelkę z okna mieszkania znajdującego się na I piętrze, a ta spadła na głowę mężczyzny sprzątającego teren przy budynku. Okazało się, że sprawca był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Ponadto w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach policjanci ustalili, że poszukiwany jest on w celu ustalenia miejsca pobytu przez prokuratury rejonowe w Bydgoszczy, Krakowie i Wrocławiu.

Poszkodowany gdańszczanin z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala, a 40-latek trafił do policyjnego aresztu. W rozmowie z funkcjonariuszami tłumaczył, że butelkę zrzucił z okna na ziemię dla osoby zbierającej butelki.

Prokurator objął ściganiem z urzędu przestępstwo uszkodzenia ciała i sprawca, gdy tylko wytrzeźwiał, na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut nieumyślnego uszkodzenia ciała. 40-latek przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Przestępstwo nieumyślnego uszkodzenia ciała zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

źródło : KMP

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.