sobota , 15 czerwiec 2024
fot. KMP

Przymorze: Zaatakował nożem

Dzięki pracy policjantów z komisariatu V i Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kilka dni temu zaatakował nożem swojego 23-letniego znajomego, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 28-letni sprawca usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu ( 11 lutego b.r) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że chwilę wcześniej młody mężczyzna został zaatakowany nożem w jednym z mieszkań na gdańskim Przymorzu. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z komisariatu V.

Tam ustalili, że kilku mężczyzn w mieszkaniu spożywało alkohol. Między mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie jeden z nich, 28-latek wyciągnął nóż i zaatakował 23-latka. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Interweniujący policjanci zatrzymali czterech obywateli Ukrainy. Trzech mężczyzn zostało przesłuchanych w charakterze świadka, czwarty z nich 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie pod zarzutem uszkodzenia ciała oraz narażenia na utratę życia i zdrowia swojego znajomego. Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ok. 1,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na podstawie zebranych materiałów prokurator przedstawił sprawcy zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Następnie na wniosek śledczych sąd zastosował wobec 28-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement