niedziela , 26 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. KMP

Przymorze: Zaatakował nożem

Dzięki pracy policjantów z komisariatu V i Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kilka dni temu zaatakował nożem swojego 23-letniego znajomego, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 28-letni sprawca usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu ( 11 lutego b.r) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że chwilę wcześniej młody mężczyzna został zaatakowany nożem w jednym z mieszkań na gdańskim Przymorzu. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z komisariatu V.

Tam ustalili, że kilku mężczyzn w mieszkaniu spożywało alkohol. Między mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie jeden z nich, 28-latek wyciągnął nóż i zaatakował 23-latka. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Interweniujący policjanci zatrzymali czterech obywateli Ukrainy. Trzech mężczyzn zostało przesłuchanych w charakterze świadka, czwarty z nich 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie pod zarzutem uszkodzenia ciała oraz narażenia na utratę życia i zdrowia swojego znajomego. Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ok. 1,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na podstawie zebranych materiałów prokurator przedstawił sprawcy zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Następnie na wniosek śledczych sąd zastosował wobec 28-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *