wtorek , 3 Sierpień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Przymorze: zakłócali porządek, odpowiedzą przed sądem

DWAJ MĘŻCZYŹNI ZAKŁÓCALI PORZĄDEK PRZY JEDNYM Z BLOKÓW NA PRZYMORZU. W CZASIE INTERWENCJI STRAŻNIKÓW BYLI AGRESYWNI I WULGARNI. JEDEN Z NICH UDERZYŁ FUNKCJONARIUSZA. SKUTY KAJDANKAMI TRAFIŁ NA KOMISARIAT POLICJI. ZA POPEŁNIONE WYKROCZENIA MĘŻCZYŹNI ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM.

Niedziela, 21 sierpnia. Około godziny 9:00 patrol z Referatu I został wysłany na ulicę Piastowską, gdzie obok budynku mieszkalnego dwaj mężczyźni mieli zakłócać porządek i spokój. Po przyjeździe we wskazane miejsce strażnicy rzeczywiście natknęli się na dwóch panów. Jeden z nich wyprowadzał właśnie psa bez smyczy i kagańca, natomiast drugi popijał piwo.

Mundurowi poprosili mężczyzn o okazanie dokumentów. Ten, który pił alkohol zareagował bardzo agresywnie. Zaczął obrażać funkcjonariuszy, używał wulgarnych słów. Kategorycznie odmówił wylegitymowania się. Drugi z panów był spokojniejszy, sięgnął po dowód osobisty. Chwilę później także pierwszy mężczyzna pokazał dokument.

Strażnik, który notował dane poczuł w pewnym momencie silne uderzenie pięścią w plecy. Reakcja mundurowych była błyskawiczna. Krewki 34-latek został natychmiast zakuty w kajdanki. Na miejsce wezwano policję. Mężczyzna trafił na komisariat. Tam okazało się, że ma w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu.

Za spożywanie napojów procentowych w miejscu objętym zakazem oraz za używanie wulgarnych słów w miejscu publicznym na 34-latka nałożone zostały dwa mandaty w wysokości stu złotych każdy. Mężczyzna odmówił jednak ich przyjęcia. Zignorował też wezwanie do stawienia się na przesłuchanie w siedzibie Referatu I. Dlatego też sporządzony został wniosek do Sądu Rejonowego w Gdańsku o ukaranie.

Przed obliczem Temidy stanie też drugi z mężczyzn, który odpowie za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *