wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. KMP

PRZYMORZE: Zatrzymał recydywistów nie będąc już na służbie

Policjant z Wydziału Kryminalnego KMP w Gdańsku będąc po służbie zatrzymał parę recydywistów poszukiwanych do sprawy kradzieży rozbójniczych na terenie Gdańska i okolic. 25-letni mężczyzna i 40-letnia kobieta niedawno opuścili areszt śledczy, gdzie przebywali w związku z dokonanym wspólnie napadem. Gdy tylko wyszli na wolność, to powrócili do przestępczej działalności. Dzisiaj wrócą do aresztu. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

09 lutego br. policjanci z Przymorza otrzymali zgłoszenie, że kobieta próbowała ukraść dwa słoiki z kawą w jednym z supermarketów. Gdy zatrzymał ją ochroniarz, kobieta uderzyła go słoikiem w głowę, a mężczyzna który jej towarzyszył kilkukrotnie uderzył pracownika ochrony pięścią w twarz. Oboje od razu stamtąd uciekli.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Funkcjonariusze sprawdzili, że dwa dni wcześniej areszt śledczy opuściła para, która odpowiada rysopisowi sprawców kradzieży rozbójniczej w supermarkecie. W areszcie przebywali w związku z napadem, którego razem dokonali. Policjanci rozpoczęli poszukiwania 25-letniego mężczyzny i 40-letniej kobiety.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjant z Wydziału Kryminalnego będąc po służbie zauważył poszukiwaną parę w tramwaju w centrum Gdańska. Funkcjonariusz od razu powiadomił kolegów z wydziału. Gdy tylko oboje wysiedli, to zostali od razu zatrzymani przez funkcjonariusza, który ich zauważył i jego kolegów z wydziału, którzy przyjechali na miejsce.

Zatrzymana para trafiła do policyjnego aresztu. W piątek usłyszeli zarzuty. Policjanci dodatkowo ustalili, że 25-latek po wyjściu z aresztu dokonał również kradzieży rozbójniczej w supermarkecie w Sopocie.

W sobotę sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych areszt. Dzisiaj oboje zostaną przewiezieni do aresztu.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Oboje będą odpowiadać za te przestępstwa w warunkach powrotu do recydywy, a wówczas grozi im kara więzienia nawet do 15 lat.

Komenda Miejska Policji
w Gdańsku

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *