wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl

Przystanek SKM Gdańsk Śródmieście gotowy!

fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl
fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl

Tuż po północy z nowo otwartego przystanku SKM Gdańsk Śródmieście ruszyła pierwsza kolejka. Długo wyczekiwana inwestycja, warta ponad 66 mln zł, właśnie oddana została do użytku. Z tej okazji, 1 kwietnia, przejazdy pociągami PKP SKM na odcinku Gdańsk Główny – Gdańsk Śródmieście – Gdańsk Główny odbywają się bezpłatnie.

– Bardzo się cieszę, że inwestycja planowana jeszcze w latach 70. doczekała się realizacji. Na pewno ucieszy wielu mieszkańców, nie tylko Gdańska, i takich obszarów jak Biskupia Górka, czy Główne Miasto, ale także tych na Śródmieściu pracujących, czy uczących się – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. – Powstanie przystanku SKM Gdańsk Śródmieście bez wątpienia wpłynie też na ożywienie tego obszaru, podobnie jak budowa Forum Radunia, czy rozpoczęta właśnie inwestycja związana z zagospodarowaniem północnego cypla Wyspy Spichrzów. SKM na pewno uławiała będzie dostęp wszystkim tym, którzy będą chcieli na Śródmieściu spędzać czas wolny, korzystać z usług i atrakcji tu dostępnych – dodaje prezydent.

fot. Jerzy Pinkas - gdansk.pl
fot. Jerzy Pinkas – gdansk.pl

Budowa linii kolejowej na odcinku między stacją Gdańsk Główny, a przystankiem SKM Gdańsk Śródmieście, zrealizowana została w ramach projekt „Rozwój szybkiej kolei miejskiej w Trójmieście”. Prace, rozpoczęte w sierpniu 2013 roku, zakończyły się pod koniec ubiegłego roku. Inwestycja obejmowała: przebudowę i modernizację peronu 3. Na stacji Gdańsk Główny; przedłużenie torów (ok. 1 km) wraz z elementami sieci trakcyjnej i infrastruktury towarzyszącej do nowego przystanku SKM; budowę nowego przystanku; budowę torów zwrotnych w rejonie nowo powstałego przystanku oraz budowę – na całej długości inwestycji – systemu sterowania ruchem z Dyspozytorskim Centrum Sterowania w Gdyni.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.