poniedziałek , 12 Kwiecień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. gdansk.pl

Przyznano tytuł Opiekunki Roku 2014

Dzieci wybrały opiekunkę roku 2014! Została nią Barbara Fornalik. Tytuł przyznał Prezydent Paweł Adamowicz, podczas dwudniowej, ogólnopolskiej konferencji „Opieka, wychowanie, edukacja – współpraca na rzecz najmłodszych”. Jednym z zaproszonych gości była Dorota Zawadzka, znana jako Superniania. Konferencja rozpoczęła się 16 października w gdańskim Dworze Artusa.

Szczególnym przyczynkiem do zorganizowania konferencji był jubileusz 10-lecia przyznawania przez Prezydenta Miasta Gdańska tytułu Opiekunki Roku. Jednocześnie podsumowano realizacje zadań wynikających z ustawy z dnia 4 lutego 2011r. o opiece nad dziećmi do lat 3.

– Bardzo się cieszę, że mamy przyrost miejsc w żłobkach, chociaż zdaję sobie sprawę, że jest ich ciągle za mało – powiedział Prezydent Paweł Adamowicz, witając zgromadzonych gości z całej Polski. – Żłobki i przedszkola to rzecz kluczowa dla rozwoju demograficznego Gdańska – podsumował.

Do tytułu opiekunki roku nominowano; Barbarę Fornalik, Wiolettę Krzykowską, Krystynę Magdoń, Hannę Motyl, Scholastykę Rudyk, Bożenę Ruszkowską, Justynę Sarafin, Beatę Winter oraz Annę Baj. W wyniku losowania, w którym udział wzięły dzieci, wyróżnienia otrzymały: Beata Winter oraz Anna Baj. Tytuł opiekunki roku 2014 otrzymała Barbara Fornalik.

– Dobra opiekunka powinna mieć w sobie dużo ciepła i zrozumienia, a także reagować spokojnie i z uśmiechem na potrzeby dziecka – mówi Barbara Fornalik. – To bardzo przyjemne uczucie, ale myślę, że wszystkie nominowane panie zasługują na ten tytuł – podsumowuje.

W Dworze Artusa ogólnopolskiej konferencji „Opieka, wychowanie, edukacja – współpraca na rzecz najmłodszych” spotkali się: przedstawiciele władz krajowych i lokalnych, a także Urzędów Miast, kadra kierownicza oraz pracownicy żłobków i klubów dziecięcych – łącznie ponad 100 osób z całej Polski. Zaproszono m.in. psycholog Katarzynę Wnęk-Joniec, autorkę książki „Nie przydeptuj małych skrzydeł”, psycholog Dorotę Zawadzką, znaną jako Supernianię oraz Janinę Szumlicz, Dyrektor Departamentu Polityki Rodzinnej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

fot. gdansk nasze miasto
fot. gdansk nasze miasto

– Mały człowiek jest od nas całkowicie zależny i potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, a my dorośli musimy o to bezpieczeństwo zadbać – mówiła Dorota Zawadzka podczas wystąpienia „Opieka, wychowanie, edukacja – współpraca na rzecz najmłodszych”.

W części popołudniowej, uczestników zaproszono do udziału w warsztatach i spotkaniach branżowych na terenie żłobka miejskiego BEREK przy ul. Pocztowej 1.

Druga część konferencji odbyła się następnego dnia w siedzibie Rady Miasta Gdańska. Tym razem, swoimi doświadczeniami w zakresie organizacji i realizacji opieki nad małymi dziećmi dzielili się reprezentanci urzędów miejskich i żłobków z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Katowic, Wrocławia i Pomorza. Ponadto, Fundacja Nutricia zaprezentuje swój program „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, a przedstawiciel Nowej Szkoły udzielił wskazówek jak zorganizować przestrzeń wspierającą rozwój dużej i małej motoryki w pracy z dzieckiem.

źródło: gdansk.pl / Justyna Michalkiewicz

Zobacz również

Mężczyzna chciał skoczyć z mostu. Został powstrzymany przez policyjnych negocjatorów

Policyjni negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zapobiegli tragedii. Przez blisko godzinę rozmawiali z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *