poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. gdansk.pl

Psiak znaleziony na polu ma się coraz lepiej!

Informację o skrajnie zaniedbanym, zdychającym psie otrzymała gdańska straż miejska. Zwierzę leżało na polu w rejonie ulicy Radiowej w Matarni. Do tej pory nie udało się ustalić czy pies miał właściciela i kto ewentualnie jest odpowiedzialny za doprowadzenie zwierzęcia do takiego stanu.

Funkcjonariuszy, którzy pojechali na miejsce, zaskoczył makabryczny widok.Pies leżał na środku zaoranego pola, ledwo oddychał. Był oblepiony gliną, mokry i zziębnięty. Nie był w stanie się podnieść. Strażnicy zawieźli zwierzę do gdańskiego schroniska „Promyk” gdzie został objęty troskliwą opieką weterynaryjną.

Dziś psiak ma się już znacznie lepiej. Jest wysuszony, wyczesany i nie ma śladu po błocie. Większość czasu leży, bo jest słaby i bardzo stary, ale wypuszczony z kojca szpitalnego nawet trochę spacerował. Z racji wieku niedowidzi i słabo słyszy, ale szuka kontaktu z człowiekiem i nadstawia głowę, żeby go pogłaskać i przytulić. Według lekarzy weterynarii ma ponad 10 lat. Jest chory – ma widoczne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Jest bardzo wychudzony – waży zaledwie 23 kg. Został poddany antybiotykoterapii. Mimo słabego stanu, zjadł pierwszy posiłek i wypił sporo wody. Obecnie przebywa w szpitalnym kojcu pod opieką weterynarza i jego asystentki. Ma ciepło i powoli wraca do świata. Wszyscy przyjaciele zwierząt ze schroniska „Promyk” liczą, że mimo swych przeżyć, psiak szybko wróci do zdrowia i zostanie zaadoptowany przez dobrych ludzi.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *