sobota , 15 czerwiec 2024

Regionalizm przede wszystkim! Odwiedzamy Browar Spółdzielczy

IMG_8120Coraz większa świadomość smaku i życia sprawia, że nie potrafimy już zadowolić się półśrodkami. Dotyczy to spędzania czasu, wyboru jedzenia czy trunków. Dzisiaj piwo nie jest pierwszym lepszym zakupem w sklepie, a sposobem na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół. Pub Browar Spółdzielczy wywodzący się z Pucka i goszczący w gdańskim Garnizonie to miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić.

Mały browar z wielkim potencjałem – tak w kilku słowach możemy opisać Browar Spółdzielczy z Pucka, którego gdański lokal mieści się przy al. Grunwaldzkiej 190.
Ponad 20 rodzajów piwa i fachowa obsługa to coś, co wyróżnia browar na tle innych lokali. Barmani znają historię każdego gatunku, więc tym samym goście lokalu mają pełną świadomość tego, co piją. Degustacja piwa to absolutna codzienność w Pubie Browar Spółdzielczy. Zatem zanim zamówimy pełen kufel piwa możemy posmakować kilku gatunków.

Piwo rzemieślnicze jest coraz mocniej doceniane przez entuzjastów tego trunku. Wiele osób zrezygnowała ze spożywania tak zwanego piwa przemysłowego, które zostaje daleko w tyle w kwestii smaku oraz sposobu ważenia.
Pub Browar Spółdzielczy przy al. Grunwaldzkiej 190 w Gdańsku działa od kilku miesięcy, ale z każdym tygodniem przybywa amatorów piwa rzemieślniczego.
Tym, co wydaje się absolutną zaletą tego miejsca jest… regionalizm. Właściciele Browaru Spółdzielczego, jak pisaliśmy wcześniej, swoją siedzibę mają w Pucku. Pielęgnują także tutejsza tradycję piwowarską. Jest jednak jeszcze coś o czym należy wspomnieć i pamiętać. Browar z Pucka to pasja, ale także działalność z potrzeby serca. Zatrudnienie tutaj znaleźli pracownicy Spółdzielni Socjalnej DALBA, którzy są niepełnosprawni.

Wybierając się zatem do Pubu Browar Spółdzielczy przy al. Grunwaldzkiej mamy szansę próbować wielu gatunków piwa, obcować z regionalizmem, a także jesteśmy świadkami faktu, że można być dobrym pracodawcą. Z sercem.

IMG_8076

Browar Spółdzielczy to jedyny browar w Pucku, a także jedyny spółdzielczy w Polsce.
Jeśli nie macie możliwości zrobić sobie wycieczki do Pucka na ul. Helską 4, zapraszamy do Pubu Browar Spółdzielczy przy ul. Grunwaldzkiej 190 w Gdańsku.

Zapraszamy do śledzenia profili facebook’owych Browaru Spółdzielczego oraz Pubu Browar Spółdzielczy

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement