niedziela , 16 czerwiec 2024

Relacja z Dnia Otwartego w XV LO na Zaspie

Dla wielu z nas wybór liceum okazał się jedną z ważniejszych decyzji w życiu. Stając przed wyborem odpowiedniej szkoły kształtowaliśmy nasze zainteresowania, a lata spędzone w szkole „szlifowały” nasze charaktery oraz systematyzowały wiedzę. Po ukończeniu szkół średnich stawaliśmy twarzą w twarz z… dorosłością.

Nie od dziś wiadomo, że dobre liceum wielokrotnie stawało się przepustką na wymarzone studia. Pomagało w podjęciu ważnych, życiowych decyzji.
XV Liceum Ogólnokształcące im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku 27 kwietnia zorganizowała dla swoich przyszłych uczniów specjalny Dzień Otwarty, podczas którego osoby zainteresowane nauką w XV LO mogły poznać kadrę nauczycielską oraz starszych kolegów. Można było zajrzeć w przysłowiowe kąty oraz znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz rodzice stanęli na wysokości zadania. Na gości czekała masa atrakcji i drobny poczęstunek. Te z pozoru drobne gesty sprawiły, że przyszli licealiści mogli poczuć się w XV LO jak u siebie.

A jak podsumowuje Dzień Otwarty Andrzej Lasota, nauczyciel, ale także szef sztabu organizującego ten wyjątkowy dzień w XV LO?

„Dzisiejszy Dzień Otwarty XV LO uważam za udany, pogoda dopisała, ale przede wszystkim nasi szanowni goście. Cieszę się, że odwiedziło nas ponad 500 uczniów z różnych szkół gimnazjalnych z Trójmiasta oraz okolic. Dla nich właśnie był ten dzień – dzień w którym chcieliśmy pokazać naszą szkołę taką, jaką naprawdę jest. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, w których odkrywaliśmy atuty naszej szkoły poprzez kreatywność naszych uczniów i ciężką pracę nauczycieli. Tak powstała idea Dnia Otwartego. Dla naszych przyszłych uczniów czekały nie tylko ulotki zawierające ofertę, ale przede wszystkim możliwość zwiedzania każdego zakamarka naszej placówki.
Na sali gimnastycznej trwały rozgrywki sportowe, można było też zagrać w bilard oraz w kręgle. W salach umieściliśmy stoiska promocyjne nowootwieranych klas, trwały lekcje otwarte (dżungla i czynny wulkan w pracowni geograficznej, mini zoo w pracowni biologicznej, liczne doświadczenia fizyczno-chemiczne), które udowodniły że nauka w naszej szkole to nie tylko czytanie podręcznika.
Stworzyliśmy też strefę regeneracyjno-relaksacyjną w naszej Nowej Galerii Patio dając młodzieży możliwość obcowania ze sztuką, a także zapewniliśmy soki owocowe pełne cennych witamin!
W pracowni językowej odbył się konkurs języka angielskiego dla gimnazjalistów, w którym rozdawaliśmy nagrody od naszych sponsorów i sprawdzaliśmy angielską wiedzę.
Choć Dzień Otwarty już za nami, cały czas jesteśmy dla Was, na naszej witrynie internetowej (www.xvlo.gda.pl) oraz na naszym szkolnym facebooku (www.facebook.com/xvlogdansk) dostępne są non stop informacje dotyczące naszej szkoły oraz o zasadach naboru. Na obie strony serdecznie zapraszam!”

XV LO zaprezentowało wszystkie klasy, do których niebawem rozpocznie się nabór. Szkołę odwiedziło ok. 600 osób.

 

About Kasia

Zobacz również

[Wideo] Park Jana Pawła II na Rozstajach rozbłysnął świątecznymi ozdobami – w tym samolotem!

Dzielnica Zaspa Rozstaje jest kolejnym miejscem w Gdańsku, które rozbłysło świąteczną choinką. W poniedziałek, 5 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement