czwartek , 5 Sierpień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Rowerem po spożyciu alkoholu

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali aż dwadzieścia sześć osób, które kierowały samochodem lub rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,3 do 3,2 promila.

Podczas kontroli jakie miały miejsce w miniony weekend w ręce policjantów wpadło 11 kierowców, którzy mając w wydychanym powietrzu od ponad 0,3 do 3,2 promila wsiedli za kółko swojego samochodu. Wśród nich był 37-latek z Gdańska, który będąc pod wpływem 3,2 promila alkoholu i nie mając żadnych uprawnień do kierowania, wsiadł za kółko samochodu kia clarens. Mężczyzna swoim autem wjechał w prawidłowo zaparkowany samochód, a następnie odjechał z miejsca kolizji. Nietrzeźwy 37-latek został ujęty przez świadków zdarzenia i przekazany w ręce policjantów drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego gdańszczanina i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze drogówki ujawnili też 15 cyklistów, którzy będąc pod wpływem alkoholu kierowali rowerem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Kara aresztu lub grzywny, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za jadę samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Podobną karą zagrożone jest kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu czy też nietrzeźwości.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Zobacz również

Przyjdź i bezpłatnie zbadaj swoje znamiona w J.S. Hamilton!

J.S. Hamilton kosmetologia  zaprasza na bezpłatne badanie znamion pod nadzorem Dermatologa, w ramach akcji profilaktycznej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *