Ruszyła kampania „Nigdy nie jeżdzę po alkoholu”

„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” to hasło ogólnopolskiej kampanii, której celem jest integracja i aktywizacja społeczeństwa wokół zasady: piłeś – nie jedź! Partnerem merytorycznym akcji jest Komenda Główna Policji.

Gdańscy policjanci przyłączają się do kampanii. Podczas działań na drogach, takich jak np. „Alkohol i narkotyki” czy „Trzeźwy poranek”, będą rozdawać kontrolowanym kierowcom specjalnie przygotowane naklejki ze znaczkiem przekreślonych kluczyków i hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Umieszczone na tylnej szybie samochodu znaczki będą wyrazem społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców.

Na potrzeby kampanii uruchomiona została specjalna strona internetowa www.nigdyniejezdzepoalkoholu.pl, na której znaleźć można informacje o podejmowanych działaniach, a także o obowiązujących w Polsce przepisach i sankcjach dotyczących jazdy pod wpływem alkoholu.

Źródło: KMP

About Marcin

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

1 komentarz

  1. A ja jeżdżę po alkoholu, tylko że nie kieruję 🙂 Nigdy nie mogłem tego zrozumieć, dlaczego nie można jeździć po alkoholu? Prowadzić – to rozumiem, ale jeździć? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement