sobota , 15 czerwiec 2024
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Ryby w dobrych rękach

Kolejna akcja ratunkowa, w której uczestniczyli gdańscy strażnicy. Tym razem trzeba było pomóc rybom, uwięzionym w strumyku, łączącym dwa zbiorniki retencyjne. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji, wiele rybich istnień zostało ocalonych.

We wtorek 17 marca przed południem, na alarmowy numer 986 zadzwonił mieszkaniec Gdańska, który poinformował, że w rejonie zbiornika wodnego u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Porębskiego widział wiele martwych ryb. Natychmiast wysłany został tam patrol. Funkcjonariusze stwierdzili, że faktycznie dzieje się coś niedobrego: w strumyku łączącym dwa zbiorniki retencyjne utknęło wiele ryb, które w pułapce powoli zaczynały się dusić. Powodem był bardzo niski stan wody, spowodowany czyszczeniem i pogłębianiem jednego z akwenów. Ponieważ należało sprawnie interweniować, na miejsce wysłany został jeszcze jeden patrol z Referatu V.

fot. Straż Miejska w Gdańsku
fot. Straż Miejska w Gdańsku

W samo południe rozpoczęła się trwająca około dwóch godzin akcja ratunkowa, w której uczestniczyła czwórka strażników wraz z pracownikami melioracyjnymi oraz grupą okolicznych mieszkańców. Ryby trzeba było jak najszybciej przenieść do drugiego zbiornika, w którym mogły swobodnie pływać. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Ryby odzyskały wolność.

W związku ze zdarzeniem, Stanowisko Kierowania Prewencją Straży Miejskiej w Gdańsku przeprowadziło rozmowę z dyrektorem Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg Gdańsk. Jak się okazało, problem jest znany pracownikom PZW. Monitorują oni sytuację w rejonie pogłębianego zbiornika i prowadzą działania wraz z wolontariuszami już od kilku dni.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement