środa , 22 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. gdansk.pl

Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień

W piątek, 16 października rozpoczyna się realizacja projektu pt. „Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień”, którego celem jest poprawa jakości życia najstarszych gdańszczan, aktywizacja, nawiązanie lub odbudowa więzi społecznych oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa finansowego, praw i przywilejów seniorów. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu i mają charakter otwarty.

– Projekt ten jest owocem współpracy Działu ds. Seniorów ze Spółdzielnią Socjalną w Gdańsku i Stowarzyszeniem Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w Gdańsku – mówi Ewa Bartkowiak – kierownik Działu ds. Seniorów z gdańskiego MOPR. – Mamy nadzieję, że połączenie doświadczenia i wiedzy specjalistów z różnych dziedzin polepszy jakość życia najstarszych gdańszczan – dodaje.

– Gdańsk stale rozszerza ofertę dla tej grupy mieszkańców starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom. Podejmowanie działań dla zachowania godności starszego człowieka poprzez udzielanie szeroko rozumianego wsparcia, motywowanie do uzupełniania lub zdobywania wiedzy, angażowanie do aktywności ruchowej, rozwój umiejętności i zainteresowań, organizowanie czasu wolnego, mówi Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. – Październik w Gdańsku należy do Seniorów! Specjalnie dla nich przygotowana została bogata oferta wydarzeń kulturalnych, sportowych, edukacyjnych i rekreacyjnych – podkreśla Piotr Kowalczuk.

PARTNERZY PRZEDSIĘWZIĘCIA

Gdańska Spółdzielnia Socjalna jest organizacją świadczącą profesjonalne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania osoby potrzebującej wsparcia w życiu codziennym oraz osoby wymagającej pielęgnacji. Świadczy również usługi porządkowe, a także drobne prace remontowe. Gdańska Spółdzielnia Socjalna jest najstarszą spółdzielnią socjalną w Gdańsku. Działalność rozpoczęła w 2011 roku. Aktualnie zatrudnia ponad sto osób. Spółdzielnia świadczy usługi w ponad 300 domach. Od początku swego istnienia współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku na rzecz aktywizacji społeczno – zawodowej mieszkańców wspieranych przez Ośrodek.

W 2015 roku Socjalna została nagrodzona podczas X edycji Pomorskiej Gali Konkursu „Lodołamacze 2015”.

Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji od lat działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym.  Misją Stowarzyszenia jest wspieranie osób niepełnosprawnych, chorujących i starszych w pokonywaniu trudności oraz podnoszenie jakości ich życia. Stowarzyszenie zajmuje się m.in.: prowadzeniem Warsztatu Terapii Zajęciowej dla 50 osób niepełnosprawnych, klubów wsparcia dla osób starszych i z zaburzeniami psychicznymi, a także rozwojem zawodowym, pomocą psychologiczną i socjoterapią. W tym rokuStowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji obchodziło swoje święto 20 – lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przypomnijmy, w roku  2014 Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji zdobyło Nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego za wybitne osiągnięcia w obszarze pomocy społecznej. Nagroda Bursztynowego Mieczyka to jedna z najważniejszych form uhonorowania organizacji pozarządowych w województwie pomorskim.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie „Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień” zapraszamy do Centrum Usług Społecznych przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku (I piętro). Udział w projekcie jest bezpłatny. Kontakt: Ewa Bartkowiak – kierownik Działu ds. Seniora, tel. 58 320 53 53 e-mail: e.bartkowiak@mopr.gda.pl

Przygotowała: Monika Ostrowska, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

gdansk.pl

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *