środa , 22 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. KWP Gdańsk

Sprawca gwałtu zatrzymany

KRYMINALNI ZE ŚRÓDMIEŚCIA ZATRZYMALI 29-LATKA PODEJRZANEGO O TO, ŻE ZGWAŁCIŁ 46-LETNIĄ KOBIETĘ I JĄ OKRADŁ ORAZ NAPADŁ NA INNĄ. WCZORAJ PROKURATOR PRZEDSTAWIŁ SPRAWCY ZARZUTY. SĄD NA WNIOSEK ŚLEDCZYCH ZASTOSOWAŁ WOBEC NIEGO ARESZT TYMCZASOWY NA 3 MIESIĄCE.

W czerwcu br. policjanci ze Śródmieścia zostali powiadomieni o kradzieży i zgwałceniu 46-letniej kobiety w centrum Gdańska. Od momentu zgłoszenia, nieprzerwanie nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności oraz zatrzymaniem sprawcy pracowali policjanci z komisariatu II, zarówno z wydziału dochodzeniowo-śledczego jak i kryminalnego. W wyniku intensywnych czynności operacyjnych kryminalni ze Śródmieścia ustalili tożsamość sprawcy i rozpoczęli jego
poszukiwania. 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany w miniony wtorek w godzinach wieczornych na terenie Gdańska.

Jeszcze tego samego dnia trafił on do policyjnego aresztu. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili też, że mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwo. Pod koniec czerwca br. sprawca zaatakował kobietę, a następnie ukradł jej torbę, w której znajdowały się
spodnie o wartości ok. 100 zł.

Wczoraj funkcjonariusze ze Śródmieścia doprowadzili zatrzymanego 29-latka do prokuratury na czynności procesowe. Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił mu trzy zarzuty dotyczące zgwałcenia, rozboju oraz kradzieży. Po zakończeniu czynności prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku śledczych. 29-letni recydywista najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sprawa jest rozwojowa. Sprawca podejrzewany jest o inne przestępstwa i niewykluczone, że w najbliższym czasie usłyszy kolejne zarzuty. Przestępstwo zgwałcenia zagrożone jest karą do 12 pozbawienia wolności. Za rozbój w warunkach recydywy sprawcy grozi do nawet 18 lat pozbawienia wolności.

KPW Gdańsk

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *