środa , 22 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Sprawcy napadu na inwalidę zatrzymani

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Gdańsku zatrzymali wczoraj kolejnego sprawcę napadu. W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenia o dwóch rozbojach i w obu przypadkach zatrzymali wszystkich sprawców i odzyskali skradzione rzeczy. Zatrzymany wczoraj 28-latek odpowie za napad na inwalidę. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Przymorza otrzymali zgłoszenia o dwóch rozbojach. W pierwszym przypadku dwóch mieszkańców Sopotu napadło na 11 i 12-letniego chłopaka. Kryminalni bardzo szybko ustali sprawców i ich zatrzymali.

Kolejny sygnał policjanci otrzymali w ubiegły weekend. Ze zgłoszenia wynikało, że dwóch mężczyzn na Zaspie w Gdańsku napadło na inwalidę. Sprawcy przewrócili go na ziemię, zabrali dwa telefony i pieniądze. Gdy pokrzywdzony zaczął wołać o pomoc, zareagowało pewne małżeństwo. Kobieta zadzwoniła na pogotowie, a jej mąż ruszył w pościg za sprawcami i ujął jednego z nich.

Policjanci przyjechali szybko na miejsce i zatrzymali 18-letniego sprawcę. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania drugiego. Już po kilku godzinach ustalili jego tożsamość, a wczoraj go zatrzymali. Podejrzany o współudział to 28-letni mieszkaniec Gdańska.

Wczoraj 18-latek usłyszał zarzut rozboju i policjanci doprowadzili go do sądu z wnioskiem o areszt. Sąd przychylił się i zadecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Dzisiaj funkcjonariusze doprowadzili drugiego zatrzymanego do prokuratury na czynności procesowe

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *