środa , 22 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Internet

Sprawdź i nie stój w ogonku

Obawiasz się kolejek w gdańskim Urzędzie Miejskim? Pod adresem www.gdansk.pl/numerek każdy, kto ma coś do załatwienia w gdańskim magistracie, może błyskawicznie sprawdzić jaki jest czas oczekiwania do poszczególnych urzędowych „okienek”. Aktualizacja danych dokonuje się w czasie rzeczywistym.

– Drobne usprawnienie, jakim jest wyświetlanie informacji o kolejkach, zapewne ułatwi mieszkańcom decyzję o tym czy wybrać się do urzędu, czy zarezerwować wizytę drogą internetową, albo pójść do innej filii – mówi Izabela Dulkiewicz, dyrektor Wydział Obsługi Mieszkańców.

Podgląd dotyczy Zespołów Obsługi Mieszkańców (gdzie mieszkańcy zgłaszają się w sprawach meldunków, dowodów osobistych, praw jazdy, rejestracji pojazdów czy działalności gospodarczej) oraz Urzędu Stanu Cywilnego (m.in rejestracja urodzeń, rejestracja małżeństw, odpisy aktów stanu cywilnego).

Obecnie możliwy jest podgląd kolejek w ZOM-ach przy ulicach Partyzantów, Nowe Ogrody oraz Wilanowskiej. Wkrótce możliwy będzie również podgląd ZOM na ul. Milskiego.

Przypomnijmy, że automatyczny system kolejkowy funkcjonuje w gdańskim magistracie już od kilkunastu lat . Jesienią 2012 roku, system ten uruchomiony został także w Urzędzie Stanu Cywilnego, a w grudniu 2014 roku wyposażony został w układ głosowego przywołania.

– System umożliwia obserwację i nadzór wszystkich punktów kolejkowych w jednym miejscu. Dzięki temu możemy podejmować decyzje poprawiające wydajność i efektywność systemu, co oczywiście przekłada się na poziom zadowolenia klientów magistratu. Z naszej perspektywy istotna jest również możliwość obserwacji tempa obsługi na każdym stanowisku – mówi Izabela Dulkiewicz.

W 2014 roku za pomocą systemu numerkowego obsłużonych zostało ponad 400 tysięcy Klientów.

Udostępnienie danych z systemu wydającego numerki to kolejny już przykład wykorzystania otwartych danych w ramach projektu Otwarty Gdańsk (www.gdansk.pl/otwartygdansk).

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *