previous arrow
next arrow
Slider
fot. zaspa24.pl

Straż miejska: pierwsza klasa!

Powstanie pierwsza w Polsce mundurowa klasa o profilu straży miejskiej! Przedsięwzięcie jest wspólną inicjatywą IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska oraz Straży Miejskiej w Gdańsku. Naukę w nowej klasie uczniowie powinni zacząć już od września.

W ofercie edukacyjnej IV LO są już dwie klasy policyjne oraz klasa straży granicznej. Kilka dni temu podpisano porozumienie w sprawie utworzenia profilu penitencjarnego. Kolejną będzie klasa straży miejskiej.

Młodzież, która ją wybierze – oprócz wiedzy ogólnej, którą zdobywają uczniowie wszystkich liceów ogólnokształcących – będzie poznawała miejscowe prawo porządkowe, zagadnienia związane z organizacją i zapewnieniem bezpieczeństwa oraz specyfikę pracy straży miejskiej. Chodzi też o wychowywanie młodych ludzi w duchu poszanowania prawa.

Straż miejska: pierwsza klasa!W tygodniu funkcjonariusze poprowadzą co najmniej dwie godziny zajęć teoretycznych i praktycznych. Będą też zapraszać uczniów swojej klasy do udziału w różnych imprezach i uroczystościach, organizowanych przez formację. Straż Miejska udzieli szkole wszelkiej pomocy, by zajęcia mundurowe były realizowane w sposób profesjonalny i atrakcyjny: zapewni materiały i pomoce dydaktyczne na wybrane lekcje.

Na wprowadzenie do programu nauczania IV LO zajęć o profilu “straż miejska” wydał już zgodę Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta w Gdańsku.

Porozumienie w sprawie utworzenia klasy podpiszą: Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Elżbieta Januszewska oraz Komendant Straży Miejskiej w Gdańsku Leszek Walczak. Gościem spotkania będzie zastępca prezydenta Gdańska do spraw polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

Uroczystość odbędzie się w środę, 25 marca o godz. 13:00

w siedzibie Straży Miejskiej w Gdańsku.

Źródło: Straż Miejska Gdańsk

About Marcin

Zobacz również

Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2022

Gdański Archipelag Kultury Plama serdecznie zaprasza na pokonkursową wystawę plakatu FETA 2022. Zróżnicowana i kolorowa, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *