wtorek , 28 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. gdansk.pl

Święto Gdańskiej Nauki

fot. gdansk.pl
fot. gdansk.pl

Po raz kolejny spotkamy się na ważnym wydarzeniu, inaugurującym każdy nowy rok w naszym mieście – Święcie Gdańskiej Nauki. I tym razem, nie zabraknie elementów tradycyjnych, związanych z postaciami wybitnych gdańskich uczonych, ciekawych informacji o patronie Święta – Janie Heweliuszu, Koncertu Noworocznego czy inscenizacji poświęconej życiu i śmierci wybitnego astronoma i browarnika.

Tradycyjnie, organizatorzy pomyśleli także o dodaniu nowych elementów, aby było to prawdziwe Święto Nauki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie to wydarzenie żyjące, pełne atrakcji gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku zaczynamy w sobotę, 17-ego stycznia i świętujemy kolejnych 11 dni.

Zeszłoroczna edycja pokazała, że wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością i stanowi doskonałą alternatywę spędzania wolnego czasu w krótkie, zimowe dni. Nie chcąc zawieść oczekiwań uczestników i w tym roku wypełniono program wieloma atrakcjami. Do wyboru są więc m.in. wystawa plenerowa poświęcona wybitnym naukowcom związanym z Gdańskiem, inspirujące zajęcia antropologiczne, wciągająca gra miejska, warsztaty historyczne, liczne spotkania naukowe i prezentacje.

A już w niedzielę 25 stycznia, prawdziwe zwieńczenie Święta Gdańskiej Nauki – Koncert Noworoczny „Gwiazdy na Gdańskim Niebie”. Tym razem na naszym niebie rozbłyśnie gwiazda Lakecii Benjamin, która przybędzie do nas, wprawdzie nie z innej galaktyki, ale także z daleka, bo z USA. To będzie wspaniały wieczór pełen nastrojowej muzyki soulowo-funkowej, na który serdecznie zapraszamy.
Zachęcamy do włączenia się w Święto Gdańskiej Nauki, szukania odpowiedzi na naukowe zagadki, które Was nurtują, a przede wszystkim do dobrej zabawy.

Do zobaczenia w pasjonującym świecie nauki!

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

GAK Plama: teatr dla dzieci

Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na spektakl dla dzieci. „Jaś …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *