previous arrow
next arrow
Slider
Fot. gdanskzgory.pl

Święto Rodziny w Letnicy

W dniach 24-26 lipca w Gdańsku Letnicy odbędzie się trzydniowe Święto Rodziny. W sobotę 26 lipca, Święto zakończy Festyn Rodzinny.

Parafia Świętych Rodziców Maryi – Anny i Joachima w Gdańsku Letnicy (obok stadionu PGE Arena) serdecznie zaprasza na Święto Rodziny.Towarzyszyć mu będą rekolekcje prowadzone przez ks. dra Krzysztofa Gąseckiego – wykładowcę Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
Festyn Rodzinny w sobotę 26 lipca odbędzie się przy współpracy Urzędu Miejskiego w Gdańsku – Referatu Rewitalizacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku – Centrum Pracy Socjalnej 2, Gdańskiego Archipelagu Kultury GAMA i Straży Miejskiej. Tego dnia mieszkańcy Letnicy będą mogli skorzystać z możliwości zdobienia przedmiotów codziennego użytku przy wykorzystaniu metody decupage, stanowiska z przypinkami, z bańkami mydlanymi czy wziąć udział w konkursach sportowych z nagrodami. Nie zabraknie też poczęstunku!

Szczegółowy program Święta Rodziny w Letnicy:
CZWARTEK – 24 lipca
Wieczór Chwały – Msza Św. o godz. 18:00 wraz z homilią na temat Wspólnoty Kościoła, zakończona błogosławieństwem dzieci i młodzieży.

PIĄTEK – 25 lipca
Msza Św. o godz. 18:00, poprzedzona świadectwem Rodziców, połączona z homilią na temat Wspólnoty Rodziny. Po Eucharystii modlitwa o uzdrowienie międzypokoleniowe.

SOBOTA – 26 lipca
Uroczystość Odpustowa ku czci Świętych Rodziców Maryi – Joachima i Anny połączona z Jubileuszem 75-lecia Parafii:
18.00  – Projekcja multimedialna, dotycząca 75-lecia Parafii w Gdańsku Letnicy.
18.10  – Uroczysta Suma w kościele z homilią na temat Komunii Małżeńskiej, koncelebrowana przez zaproszonych Kapłanów. Na jej zakończenie zostanie poświęcona tablica pamiątkowa zmarłych duszpasterzy naszej Parafii.
19.30  – Festyn Rodzinny przygotowany we współpracy z instytucjami działającymi na terenie Letnicy – grill, loteria fantowa, wspólny taniec Poloneza, malowanie twarzy, kiermasz słodkości, piosenki biesiadne, pokaz umiejętności Straży Pożarnej.
21.00  – Apel Jasnogórski i nagroda dla wytrwałych.

Źródło: gdansk.pl

About Marcin

Zobacz również

Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2022

Gdański Archipelag Kultury Plama serdecznie zaprasza na pokonkursową wystawę plakatu FETA 2022. Zróżnicowana i kolorowa, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *