wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
fot. wp.pl

Szczepienia dla Seniorów przeciwko grypie

Gdańscy Seniorzy będą mogli od września do listopada zaszczepić się przeciwko grypie w ramach „Programu zdrowotnego – zaszczep się przeciwko grypie, a będziesz cieszył się jesienią życia”. Profilaktyka skierowana jest do seniorów po 65 roku życia, mieszkających na terenie Gdańska – ze szczególnym wskazaniem lekarskim do szczepienia dla osób, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia powikłań wskutek zachorowania na grypę.

fot.  gdansk.pl
fot. gdansk.pl

W polskim Programie Szczepień Ochronnych jako wskazania medyczne do szczepień przeciwko grypie wymienia się: astmę, cukrzycę, niewydolność układu krążenia, oddychania i nerek.
Realizacja programu zdrowotnego zmierza do minimalizacji powikłań pogrypowych, powodujących ograniczenie samodzielności z uwagi na pogorszony stan zdrowia, Zaszczepić się będzie można od września do listopada. Na realizację tego programu w 2014 roku przewidziano środki budżetowe w wysokości 182 000 zł.

Podejmując działania profilaktyczne w ramach programu, Miasto Gdańsk pragnie wzmocnić potencjał zdrowotny osób starszych, wydłużyć okres sprawności psychofizycznej ludzi w podeszłym wieku, zmniejszyć niepełnosprawność i umieralność związane z powikłaniami po przebytych chorobach zakaźnych oraz przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych, poprzez zachowanie ich samodzielności.

Wykaz realizatorów „Programu zdrowotnego – zaszczep się przeciwko grypie, a będziesz cieszył się jesienią życia” (realizacja programu rozpocznie się od września 2014r.)

 

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Sopot Non-Fiction

Serdecznie zapraszamy na XI. edycję Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencję Artystyczną Sopot Non-Fiction. Podczas rezydencji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.