czwartek , 18 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

Szybka reakcja Policji na znęcanie się nad zwierzętami

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który znęcał się nad jeżami. Z ustaleń wynika, że jednego z nich spalił żywcem. Zanim podpalił drugiego, najpierw przywiązał go do lusterka samochodowego, podtruwał dymem papierosowym, odciął jedną z łap i kilkukrotnie nim rzucił. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek policjanci ze Śródmieścia zostali poinformowani, że pewien mężczyzna przywiązał jeża do lusterka samochodowego i podtruwał go dymem z papierosów. Następnie odciął mu jedną z łap, kilkukrotnie nim rzucił i podpalił. Policjanci otrzymali też informację, jakim samochodem porusza się sprawca. Pomimo tego, że w podanym numerze rejestracyjnym był błąd, kryminalni szybko ustalili właściwe numery i użytkownika auta. Jeszcze tego samego dnia pojechali też na miejsce, gdzie miało dojść do tego zdarzenia. Funkcjonariusze znaleźli zwęglone zwłoki dwóch jeży. Zostały one zabezpieczone i przewiezione na sekcję. Ze wstępnej opinii lekarza weterynarii wynika, że drugiego z zabezpieczonych jeży sprawca spalił żywcem już jakiś czas temu.

W niedzielę policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Gdańska. Kryminalni sprawdzili telefon zatrzymanego. Znaleźli w nim zdjęcia jeża, nad którym mężczyzna się znęcał.

Wczoraj policjanci przedstawili mu dwa zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Policjanci przypominają o prowadzonej akcji „Zielona strefa”, która ma na celu zmniejszenie liczby przestępstw dokonywanych na zwierzętach i środowisku. Wszystkie osoby chcące pomóc w ochronie zwierząt i środowiska, posiadające informacje na temat zjawisk przestępczych (kłusownictwo, znęcanie się nad zwierzętami, naruszanie, zaśmiecanie środowiska naturalnego) proszone są o kontakt z policją. Policjanci natychmiast po powiadomieniu podejmą działania przeciwko naruszaniu prawa.

Źródło: KMP

About Marcin

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.