Fląder w Plamie fot. gdansk.pl

Teatr w Blokowisku zaprasza na spektakl: Fląder w Plamie

Teatr w Blokowisku zaprasza na spektakl: 

Fląder w Plamie 

Romek Puchowski

21.03.2014 r., (piątek), godz. 20.00

bilety: 10 zł

Jest to kolejny mariaż Fląder Festiwalu z klubem „Plama” GAK, czyli ” Fląder w Plamie” z nową odsłoną zimowo-wiosennego cyklu, na którym prezentują się wybrani uczestnicy minionych edycji letniego, plażowego Fląder Festiwalu.

21 marca wystąpi Romek Puchowski

ROMEK PUCHOWSKI – singer-songwriter, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide. Wszechstronna muzyczna osobowość, wokalista, instrumentalista, jego scenicznego „arsenału” dopełniają gitara akustyczna, bas, looper oraz iPhone. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek międzynarodowych projektów muzycznych. Mistrz techniki slide i improwizacji. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!”, „Kosmos, zjawisko, geniusz”, „Puchowski to potęga!”.

Współpracował i współpracuje m.in. Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, ze znakomitym harmonijkarzem, Keithem Dunnem, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.

Nowa płyta Romek Puchowski „FREE” ukazała się na początku marca 2013 roku.

FRAGMENTY RECENZJI

„Romek Puchowski jest jak dla mnie facetem z innej, lepszej, planety (…) z pewnością chciałbym tam zamieszkać. Widziałem go na żywo wielokrotnie i przyzwyczaiłem się, że zawsze trzeba być czujnym, bo to niespokojny artystycznie duch, bardzo kreatywny, żywiołowy i ciągle coś na scenie kombinuje i nie wiadomo czym zaskoczy”.

Robert Trusiak, www.blues.com.pl

„Mistrz przemówił! Tak powinno się skwitować to wyjątkowe na naszym rynku wydawnictwo. [Romek Puchowski, „Simply”] (…) Powstał owoc bluesowy, który powala oryginalnością i świeżością…”.
Wiesław A. Chmielewski, „Twój Blues”

„Jedno jest pewne – Romek Puchowski nigdy nie gra dwa razy tak samo, jego projekty wciąż rozkwitają i ewoluują”.

ingeborg, www.radioderf.info

„Romek Puchowski – bluesman, który nie boi się eksperymentować i bawić dźwiękami. (…) Znaki rozpoznawcze: łysina, gitara DOBRO, inteligentne teksty, freestyle”.
Bartek Borowicz

„Na twórczość Romka składają się czynniki, które powinny się wzajemnie wykluczać. Z jednej strony sięga po standardy z delty Missisipi, z drugiej czaruje technikami przez fachowców określanymi jako fingerpicking i slide, a z jeszcze innej proponuje niemal radiową przebojowość”.
Jarosław Kowal, gdansktown.pl

„Zapamiętajcie tę nazwę: Von Zeit. Pełne ognia utwory zespołu to nasz muzyczny typ na lato”.
Katarzyna Zalewska, „Newsweek”

„Kosmos, zjawisko, geniusz. To nic nie znaczące słowa wobec tego, co ten jegomość wyczynia na scenie. Technika obłędna, pozwalająca na swobodę i artystyczną nonszalancję. Wykonawca kompletny i jako gitarzysta i jako wokalista”.
Robert „Karambol” Trusiak, www.blues.com.pl

„Wspaniała motoryka gitarowych partii, operowanie dynamiką, stylowy wokal oraz ogromny ładunek energii, którego nie powstydziłaby się żadna blues-rockowa formacja – Puchowski to potęga!”.
Rafał Białek, „Twój Blues”

„Rzadko się zdarza w naszym kraju, aby jakaś płyta była tak kompletna i dopieszczona jak album Ocieramy się (…). Von Zeit to zjawisko niecodzienne, skutecznie wymykające się klasyfikacjom i zaszufladkowaniu. Kto chce uwierzyć w nasz przemysł muzyczny, powinien koniecznie się z nim zapoznać”.
Krzysztof Kowalczyk, www.wolnijmuzyke.pl

DYSKOGRAFIA:
Von Zeit „Von Zeit” [cd] , Jazz, 2003
Romek Puchowski „Simply“ [cd], Biodro Records, 2006
Von Zeit „Halucynacje Hrabiego Von Zeit” [mini dvd], Biodro Records, 2007
Von Zeit „Ocieramy się“ [2 cd], Biodro Records, 2008
Romek Puchowski „Live in Satyrblues 2007” [dvd], The Association For Original Culture Protection, 2008

plama.art.pl

 

 

About Marcin

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement