poniedziałek , 14 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. MOSiR

Triathlon Gdańsk także w formule familijnej

19 lipca 2014 r. odbędzie się Triathlon Gdańsk. Ponad 400 uczestników wystartuje na dystansie 1/4 Ironmana. Część pływacka to 950 m, trasa rowerowa – 45 km oraz bieg na 10,55 km. Centrum imprezy skupi się przy molo w Brzeźnie, ale w czasie zawodów, startujący okrążą również okazałą PGE Arenę Gdańsk.

Do startu zachęcają ambasadorzy imprezy: Iwona Guzowska, Adam Korol oraz Przemysław Miarczyński. Ten ostatni do stawki sportowców wspierających gdańską imprezę dołączył niemal w ostatniej chwili. Dla popularnego „Ponta” będzie to pierwsza przygoda z triathlonem, a dla pozostałych uczestników okazja do zmierzenia się z utytułowanym sportowcem, który swoją siłę pokazuje na co dzień jednak w zupełnie odmiennej dyscyplinie.

Przy okazji głównego wydarzenia – Triathlon Gdańsk 2014 – i w zgodzie z hasłem „Triathlon dla każdego” – zostanie zorganizowana także edycja dla rodzin, w której udział nieodpłatnie będzie mógł wziąć każdy chętny. Zapisy drużyn (minimum dwie osoby, w tym jedna dorosła) odbędą się w dniu Triathlonu, na miejscu zawodów, przy molo w Brzeźnie w godzinach 13:30-14:30. Start o godzinie 15.00. Limit zgłoszeń wynosi 100 osób, ze względu na pojemność trasy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Trasa Triathlonu Rodzinnego będzie miała długość 1/100 dystansu ironmana – 38 m do przebycia w wodzie, 1,8 km na rowerze i 420 m biegu. Organizacja Triathlonu Rodzinnego ma na celu przede wszystkim połączenie całych rodzin w przeżywaniu sportowych emocji. Nie ważne jest to, czy trasę Triathlonu Rodzinnego dziecko pokona na plecach taty, czy w przyczepce przypiętej do roweru mamy, w pływaczkach, na hulajnodze, rolkach – tak czy tak zostanie małym Ironmanem. Zgodnie z naszą ideą, każdy zespół, któremu uda się pokonać całą trasę jest zwycięzcą i otrzyma specjalną nagrodę od Loopy’s World – partnera edycji familijnej.

Więcej informacji: triathlongdansk.eu

Źródło: MOSiR Gdańsk

Zobacz również

Gdańsk Osowa. Powstanie park rozrywki Majaland za 20 mln euro. Kiedy będzie otwarcie?

Inwestycja ma kosztować 20 mln euro, pozwolenie na budowę już zostało wydane. Park rozrywki Majaland …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *