niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. MOSiR

Triathlon Gdańsk także w formule familijnej

19 lipca 2014 r. odbędzie się Triathlon Gdańsk. Ponad 400 uczestników wystartuje na dystansie 1/4 Ironmana. Część pływacka to 950 m, trasa rowerowa – 45 km oraz bieg na 10,55 km. Centrum imprezy skupi się przy molo w Brzeźnie, ale w czasie zawodów, startujący okrążą również okazałą PGE Arenę Gdańsk.

Do startu zachęcają ambasadorzy imprezy: Iwona Guzowska, Adam Korol oraz Przemysław Miarczyński. Ten ostatni do stawki sportowców wspierających gdańską imprezę dołączył niemal w ostatniej chwili. Dla popularnego „Ponta” będzie to pierwsza przygoda z triathlonem, a dla pozostałych uczestników okazja do zmierzenia się z utytułowanym sportowcem, który swoją siłę pokazuje na co dzień jednak w zupełnie odmiennej dyscyplinie.

Przy okazji głównego wydarzenia – Triathlon Gdańsk 2014 – i w zgodzie z hasłem „Triathlon dla każdego” – zostanie zorganizowana także edycja dla rodzin, w której udział nieodpłatnie będzie mógł wziąć każdy chętny. Zapisy drużyn (minimum dwie osoby, w tym jedna dorosła) odbędą się w dniu Triathlonu, na miejscu zawodów, przy molo w Brzeźnie w godzinach 13:30-14:30. Start o godzinie 15.00. Limit zgłoszeń wynosi 100 osób, ze względu na pojemność trasy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Trasa Triathlonu Rodzinnego będzie miała długość 1/100 dystansu ironmana – 38 m do przebycia w wodzie, 1,8 km na rowerze i 420 m biegu. Organizacja Triathlonu Rodzinnego ma na celu przede wszystkim połączenie całych rodzin w przeżywaniu sportowych emocji. Nie ważne jest to, czy trasę Triathlonu Rodzinnego dziecko pokona na plecach taty, czy w przyczepce przypiętej do roweru mamy, w pływaczkach, na hulajnodze, rolkach – tak czy tak zostanie małym Ironmanem. Zgodnie z naszą ideą, każdy zespół, któremu uda się pokonać całą trasę jest zwycięzcą i otrzyma specjalną nagrodę od Loopy’s World – partnera edycji familijnej.

Więcej informacji: triathlongdansk.eu

Źródło: MOSiR Gdańsk

Zobacz również

„Rossnę! z dobrymi nawykami”, czyli jak wystartować w przedszkolu i szkole.

Na stronie akcji „Rossnę! z dobrymi nawykami” na rodziców i dzieci czekają podcasty, filmiki, quiz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *