previous arrow
next arrow
Slider

Turniej Dzielnic w Gdańsku

Turniej Dzielnic to sportowo – rekreacyjne wydarzenie, w którym drużyny walczyć będą o nagrody dla swoich dzielnic.

Każda drużyna musi składać się z przynajmniej 5, a maksymalnie 7 zawodników w tym 2 kobiet. Każdy zawodnik musi mieć ukończone 18 lat.

Wyłonienie drużyn reprezentantów każdej z dzielnic odbywa się we własnym zakresie

Termin zgłaszania drużyn upływa w dniu 22/06/2014.

Wszystkie zgłoszone drużyny uczestniczą w eliminacjach w dniu 27/07/2014

Podczas eliminacji zostanie wyłonionych sześć drużyn które uczestniczą w Wielkim Finale.

Nagrody: I miejsce – 30 000 zł, II miejsce – 20 000 zł, III miejsce – 10 000zł. Nagrody do wykorzystania na potrzeby dzielnicy w roku budżetowym 2015

Turniej będzie oparty o 6 konkurencji:

KOSZYKARSKA KARUZELA

Zadaniem zawodników jest wykonanie jak największej ilości celnych rzutów do ruchomych koszy które obraca drużyna przeciwna w czasie 2 minut. Zawodnicy drużyny atakującej (4 os.) ustawieni są pojedynczo na obwodzie obszaru, w którym poruszają się kosze. Zawodnicy drużyny przeciwnej (4 os.) znajdują się przy ramionach karuzeli. W tej konkurencji podczas Turnieju Dzielnic, odbędą się 3 „mecze” – o tym, która dzielnica będzie rywalizować z którą, zadecyduje losowanie. Zwycięży drużyna, która zdobędzie najwięcej „koszy”.

WYŚCIG ZORB

Zadaniem zawodników jest pokonanie w zorbie w jak najkrótszym określonej liczby okrążeń po wyznaczonym torze.
W rywalizacji bierze udział pięciu członków drużyny – zmieniają się oni co jedno okrążenie. Podobnie jak w pierwszej dyscyplinie, również w wyścigu zorb, dzielnice będą rywalizować parami. O zwycięstwie zadecyduje najkrótszy czas pokonania wyznaczonej trasy.

PODNIEBNE SZCZUDŁA

Zadaniem zespołu jest pokonanie wyznaczonej trasy na specjalnych szczudłach, podwieszanych do kratownicy o wysokości ok. 3m. w formie sztafety. Po wejściu na szczudła zawodnik przekłada i podwiesza je na kratownicy pokonując w ten sposób wyznaczony dystans (około 6 metrów). Przejście całej trasy musi odbyć się bez dotykania ziemi. O zwycięstwie decyduje czas wykonania zdania (w jednym czasie na szczudłach może przebywać tylko jedna osoba
z drużyny).

MEGA SKAKANKA

Zadaniem 4 osób z drużyny skacząc przez skakankę jest przeniesienie z miejsca A na miejsce B wszystkich piankowych elementów. Dwaj zawodnicy stoją na platformach wys. 1m (w odległości ok. 5m od siebie) i kręcą skakanką. Pozostali
członkowie drużyny pobierają z miejsca A po jednym elemencie, przeskakują przez skakankę i odkładają element na miejsc B, budując z nich ścianę.. Ściana musi być budowana dokładnie tak samo jak na miejscu A.

TRÓJKOŁOWCE

Jedna osoba zajmuje miejsce w wózku kładąc się na brzuchu i ma za zadanie kierować trójkołowcem . Kolejny zawodnik
ustawia się z tyłu i za pomocą specjalnych uchwytów pcha trójkołowiec do przodu (każdy zawodnik pcha trójkołowiec jedno okrążenie). Po pokonaniu okrążenia następuje zmiana zawodnika pchającego, zmiana może odbyć się tylko w specjalnie do tego wyznaczonej strefie. Na torze ustawione są przeszkody ,które należy ominąć. Drużyna ma do pokonania 5 okrążeń toru Czas zatrzymywany jest, gdy po wykonaniu ostatniego okrążenia, drużyna minie linię mety.

WALKI GLADIATORÓW

Arena gladiatorów – Chcesz się poczuć jak gladiator w czasach imperium rzymskiego? Nic prostszego dzięki naszemu
przenośnemu „Colloseum”. Dwóch gladiatorów uzbrojonych w gąbkowe lance i hełmy ma za zadanie stoczyć walkę na arenie. Dmuchane sprężyste podłoże, sprawia, że pojedynek na takiej arenie jest niezwykle bezpieczny i bardzo widowiskowy. Zadanie polega na zepchnięciu przeciwnika. Rywalizacja odbywa się ponownie w wylosowanych wcześniej parach.

KONKURENCJE NIESPODZIANKI

W związku z tym, że Uczestnicy Turnieju Dzielnic będą wcześniej znać dokładnie zadania w ramach poszczególnych konkurencji zdecydowaliśmy trochę urozmaicić zmagania. O ostatnich, konkurencjach, zawodnicy nie będą wiedzieć nic. Dowiedzą się o nich czegoś dopiero na miejscu. O zwycięstwie zdecyduje ogólne przygotowanie poszczególnych drużyn i team spirit!

Mieszkańców Zaspy prosimy o zgłaszanie się na : zaspa-mlyniec@radaosiedla.gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *