środa , 17 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

VIII Olimpiada – największa z dotychczasowych!

Rekordowa liczba uczestników VIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Do udziału w jej I etapie zgłosiło się aż 946 uczniów. Wzrosła również liczba straży miejskich i gminnych, zaangażowanych w przedsięwzięcie. W tym roku jest ich jedenaście. Hasło konkursu brzmi: „Jestem uczestnikiem ruchu drogowego”.

I etap VIII Olimpiady już 10 grudnia 2014 r. Do pisania testu zasiądzie tym razem 946 uczniów z 44 pomorskich szkół. W ubiegłym roku w rywalizacji uczestniczyły 543 osoby. W porównaniu z poprzednią edycją, z dziewięciu do jedenastu wzrosła liczba straży miejskich i gminnych, które zgłosiły do konkursu uczniów ze swojego terenu. Tym razem Olimpiadę współtworzą formacje z: Gdańska, Sopotu, Rumi, Kwidzyna, Gniewu, Pelplina, Tczewa, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego (straż gminna) oraz Człuchowa (straże: gminna i miejska).

W ramach I etapu uczniowie będą pisać testy w swoich szkołach. Uroczysta inauguracja odbędzie się w SOiO Conradinum w Gdańsku, przy ul. Piramowicza 1/2 o godzinie 10:00.

Kolejna część zmagań dla najlepszych uczestników I etapu odbędzie się 18 lutego 2015 r. A potem finał! 26 marca 2015 r. w Sopocie trzeba będzie między innymi zaprezentować autorski projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoim miejscu zamieszkania.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie przeznaczona jest dla uczniów klas I-IV szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów. Zwycięzca konkursu dostaje między innymi darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. W puli nagród są także: laptopy, smartfony i cyfrowe aparaty fotograficzne.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.