niedziela , 16 czerwiec 2024
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W Gdańsku stanie 30 nowych automatów biletowych

Dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji miejskiej – zwiększy się liczba automatów biletowych! Pasażerowie będą mogli kupić bilet bądź doładować kartę miejską w jednym z osiemdziesięciu tego typu urządzeń, usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków komunikacji miejskiej.

– Coraz więcej osób korzysta z automatów biletowych w Gdańsku. Wprowadzenie ich przed kilku laty do sieci dystrybucji sprzedaży biletów było strzałem w dziesiątkę. Świadczą o tym statystyki – mówi Jerzy Dobaczewski, Dyrektor ZTM w Gdańsku.

Ile biletów zakupiono w w Gdańsku w automatach?
w 2014 r. – 27,7 procent biletów
w 2015 r. – już 30,1 procent

– Wprowadzenie nowego kanału dystrybucji biletów wiązało się jednak również z pytaniami od wielu pasażerów, dotyczącymi lokalizacji tych urządzeń. Szybko okazało się, że 50 to za mało na miasto wielkości Gdańska i jest potrzeba postawienia nowych tego typu urządzeń – dodaje Dobrowolski.
Po trwających kilka miesięcy rozmowach z różnymi firmami, zainteresowanymi sprzedażą w swoich urządzeniach biletów, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku podpisał z firmą Mennica Polska S.A. umowę dotyczącą postawienia w naszym mieście 30 nowych automatów biletowych.

Kiedy i gdzie pojawią się nowe urządzenia?

– Operator ma sześć miesięcy od momentu podpisania umowy na włączenie swoich urządzeń do naszego systemu dystrybucji biletów, zakładamy więc, że dodatkowe automaty biletowe pojawią się na przełomie 2016 i 2017 roku – mówi Dobaczewski. – Urządzenia pojawią się w 30 uzgodnionych z nami lokalizacjach, przede wszystkim tam, gdzie ze względu na duże potoki pasażerskie jest potrzeba ustawienia tych urządzeń.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement