previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Emilia Salach

W Gdańsku też już odliczamy czas do EHF EURO 2016

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, dokładnie w samo południe, odbyła się w Gdańsku uroczystość uruchomienia zegara odmierzającego czas pozostały do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Specjalna aplikacja informatyczna została zainstalowana – dokładnie na 300 dni przed rozpoczęciem Turnieju EHF EURO 22016 – na gigantycznym telebimie umiejscowionym na fasadzie ERGO ARENY, który jest widoczny z odległości kilkuset metrów!

W „deszczowej” uroczystości wzięli udział m.in. Wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański oraz przedstawiciele władz samorządowych, wśród których byli uprawiający niegdyś wyczynowo piłkę ręczną Wiceprezydent Gdańska Andrzej Bojanowski i Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki. Licznie stawili się przedstawiciele trójmiejskich środowiska piłki ręcznej – m.in. byli i aktualni reprezentanci Polski, prezesi i zawodnicy klubów z Gdańska i Gdyni oraz uczniowie gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Ogromne zainteresowanie – szczególnie najmłodszych sympatyków szczypiorniaka – budziła też oficjalna maskotka Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej.

W styczniu 2016 roku w ERGO ARENIE rozegrane zostaną mecze Grupy D Turnieju EHF EURO 2016, a do tego czasu w tej jednej z najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych hal Starego Kontynentu odbędzie się prawie 100 imprez (!). Wszyscy Ci, którzy w ciągu najbliższych prawie 10 miesięcy pojawią się w ERGO ARENIE, będą na bieżąco informowani o terminie rozpoczęcia największej imprezy sportowej, jaka zostanie zorganizowana w Polsce w 2016 roku.

Uroczystość uruchomienia zegara poprzedziło serwowane w pubie sportowym ERGO ARENY śniadanie prasowe, podczas którego na pytania trójmiejskich dziennikarzy odpowiadali Wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański i Lokalny Koordynator ds. Organizacji EHF EURO 2016 w Gdańsku Mariusz Machnikowski.

Mariusz Machnikowski
Lokalny Koordynator ds. Organizacji EHF EURO 2016 w Gdańsku

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *