poniedziałek , 14 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider

W październiku do Filharmonii?

unnamed-2W październiku Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncerty w swojej siedzibie, ale też w Trójmieście i poza nim, na wydarzenia dla dorosłych i dla dzieci, dla szkół, a także dla rodziców na romantyczny wieczór albo niedzielne przedpołudnie z pociechami.

Miesiąc Orkiestra Symfoniczna PFB zacznie od koncertu wyjazdowego – razem z Dmitrijem Shishkinem (Laureatem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie) zainauguruje Festiwal Gdynia Classica Nova (2.10).
Kolejne koncerty poza siedzibą PFB to Koncert Papieski w Archikatedrze Oliwskiej (15.10 – wstęp wolny). Muzyków poprowadzi Jose Maria Florencio!
Z kolei 22.10 Polska Filharmonia Bałtycka współorganizuje koncert XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi! Obok orkiestry PFB pojawią się śpiewacy operowi i chóry kameralne.

Powyższe wydarzenia nie oznaczają, że sale koncertowe PFB będą świeciły pustkami! 23.10 w Sali Kameralnej PFB odbędzie się koncert z cyklu „Mistrzowskie Recitale”. „La Stravaganza” A. Vivaldiego zostanie zaprezentowana przez Orkiestrę Armoniosa, która specjalizuje się w tzw. muzyce dawnej.
Z kolei 28.10 zapraszamy na koncert pt. „Romantyczna Jesień” podczas której Łukasz Krupiński i Orkiestra Symfoniczna PFB pod batutą Michaela Zilma wprowadzą zgromadzonych gości w spokojny i przyjemny nastrój.

Nie zabraknie widowisk dla najmłodszych. Szkoły zapraszamy na koncerty edukacyjne: 3. (nie znajduje się na plakacie, jednak jest w repertuarze), 10. i 18.10. Dwa pierwsze dni to debiut cyklu „Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku dla Dzieci” tworzonego przez muzyków z Orkiestry Symfonicznej PFB i aktorów z Teatru Miniatura. Z kolei wydarzenie 18.10 to nowatorskie podejście do nauki o instrumentach i stylach muzycznych.
9.10 rodziców z dziećmi zapraszamy na Koncert Familijny, podczas którego na żywo usłyszą najpiękniejsze piosenki z „Akademii Pana Kleksa”, „Domowego Przedszkola” i innych przebojów muzyki popularnej.

Zobacz również

Gdańsk Osowa. Powstanie park rozrywki Majaland za 20 mln euro. Kiedy będzie otwarcie?

Inwestycja ma kosztować 20 mln euro, pozwolenie na budowę już zostało wydane. Park rozrywki Majaland …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *