wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider

W październiku do Filharmonii?

unnamed-2W październiku Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncerty w swojej siedzibie, ale też w Trójmieście i poza nim, na wydarzenia dla dorosłych i dla dzieci, dla szkół, a także dla rodziców na romantyczny wieczór albo niedzielne przedpołudnie z pociechami.

Miesiąc Orkiestra Symfoniczna PFB zacznie od koncertu wyjazdowego – razem z Dmitrijem Shishkinem (Laureatem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie) zainauguruje Festiwal Gdynia Classica Nova (2.10).
Kolejne koncerty poza siedzibą PFB to Koncert Papieski w Archikatedrze Oliwskiej (15.10 – wstęp wolny). Muzyków poprowadzi Jose Maria Florencio!
Z kolei 22.10 Polska Filharmonia Bałtycka współorganizuje koncert XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi! Obok orkiestry PFB pojawią się śpiewacy operowi i chóry kameralne.

Powyższe wydarzenia nie oznaczają, że sale koncertowe PFB będą świeciły pustkami! 23.10 w Sali Kameralnej PFB odbędzie się koncert z cyklu „Mistrzowskie Recitale”. „La Stravaganza” A. Vivaldiego zostanie zaprezentowana przez Orkiestrę Armoniosa, która specjalizuje się w tzw. muzyce dawnej.
Z kolei 28.10 zapraszamy na koncert pt. „Romantyczna Jesień” podczas której Łukasz Krupiński i Orkiestra Symfoniczna PFB pod batutą Michaela Zilma wprowadzą zgromadzonych gości w spokojny i przyjemny nastrój.

Nie zabraknie widowisk dla najmłodszych. Szkoły zapraszamy na koncerty edukacyjne: 3. (nie znajduje się na plakacie, jednak jest w repertuarze), 10. i 18.10. Dwa pierwsze dni to debiut cyklu „Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku dla Dzieci” tworzonego przez muzyków z Orkiestry Symfonicznej PFB i aktorów z Teatru Miniatura. Z kolei wydarzenie 18.10 to nowatorskie podejście do nauki o instrumentach i stylach muzycznych.
9.10 rodziców z dziećmi zapraszamy na Koncert Familijny, podczas którego na żywo usłyszą najpiękniejsze piosenki z „Akademii Pana Kleksa”, „Domowego Przedszkola” i innych przebojów muzyki popularnej.

Zobacz również

Budżet Obywatelski 2022. Ostatnie godziny – głosowanie trwa tylko do poniedziałku, 18 października

To już ostatnie dni, podczas których można decydować o przyszłości najbliższego otoczenia w dzielnicy, ale …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *