czwartek , 18 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

W południe gdańszczanie uczczą paryżan minutą ciszy

Dziś w południe Europejczycy uczczą minutą ciszy ofiary piątkowych zamachów we Francji. Gdańszczanie również włączają się do akcji zainicjowanej przez przywódców państw Unii Europejskiej.

– Zatrzymajmy się na chwilę, uczcijmy pamięć ofiar piątkowych zamachów. To tylko gest, ale gest pokazujący bardzo wiele. Zatrzymując się w ciszy, pokazujemy naszą solidarność, a solidarność jest nam dziś szczególnie potrzebna nie tylko w obronie przed terrorem i terrorystami. Solidarność europejska potrzebna jest nam dla utrzymania pokoju i równowagi Europy – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W atakach przeprowadzonych przez Państwo Islamskie w sześciu miejscach francuskiej stolicy zginęło co najmniej 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Inicjatywa wspólnego uczczenia pamięci ofiar zamachów narodziła się podczas spotkania przywódców państw europejskich w ramach szczytu G20 w tureckiej Antalyi. Uczestnicy szczytu zaprosili wszystkich Europejczyków do uczenia ofiar ataków minutą ciszy w poniedziałek, 16 listopada 2015 r., w samo południe.

W Gdańsku, na znak solidarności z ofiarami zamachów, w sobotnie popołudnie podświetlony został kolorami francuskiej flagi wiadukt nad al. Grunwaldzką. W Radzie Miasta (tzw. Nowy Ratusz – dawna siedziba klubu studenckiego Żak) wyłożona jest księga kondolencyjna. Kondolencje można wpisywać w poniedziałek w godz. 10.00-18.00, w pozostałe dni 8.00-16.00.

W czwartek,19 listopada 2015 r., w katedrze Oliwskiej o godz. 18 rozpocznie się msza św. za wszystkie ofiary zamachu w Paryżu.

źródło: gdansk.pl

About Marcin

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.