środa , 16 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Straż Miejska w Gdańsku

W trosce o bezdomnych

Aura coraz śmielej przypomina nam, że zima tuż, tuż. To trudny czas zwłaszcza dla osób, które nie mają dachu nad głową. By uchronić je przed skutkami chłodów i mrozu, strażnicy wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie rozpoczęli regularne sprawdzanie miejsc, w których przebywają bezdomni.

Pierwsza taka kontrola w tym sezonie została przeprowadzona we wtorek 27 października. Funkcjonariusze z Referatu I wraz z dwiema pracownicami MOPR odwiedzili dziewięć miejsc, w których widywane są osoby bezdomne. W trzech przypadkach znaleźli jedynie ślady ich bytowania. W dwóch innych miejscach rozmawiali z koczującymi tam mężczyznami. Panowie zostali spisani przez pracowników MOPR i poinformowani o przysługujących im możliwościach pomocy. Kolejnego bezdomnego, który poruszał się na wózku inwalidzkim przewieziono do placówki, w której może on liczyć na profesjonalną pomoc.

Kontrole są wspólną inicjatywą pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz strażników miejskich z Referatu I. Będą prowadzone przynajmniej raz w miesiącu, aż do wiosny.

Przypominamy, że informacje o osobach bez dachu nad głową, które mogłyby potrzebować pomocy, należy przekazywać straży miejskiej na alarmowy numer 986.

Straż Miejska w Gdansku

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *