sobota , 15 czerwiec 2024

Wakacje w Trójmieście – dokąd warto wybrać się z dziećmi?

Wyjazd na urlop zawsze wiąże się z całym milionem wątpliwości, pytań i przemyśleń. Czy zabrać ze sobą dzieci, a może powierzyć je pod opiekę dziadkom? A jeśli już wyjeżdżają z nami – jak sprawić, by wakacje były udane? Jeśli planujecie zatrzymać się na kilka dni w Trójmieście, obawy te możecie odsunąć w niepamięć – poniżej przedstawiamy najciekawsze atrakcje i obiekty, które zagwarantują, że najmłodsi nie będą się nudzić.

Trójmiasto przyrodniczo

Chyba wszystkie dzieci kochają zwierzęta, a przynajmniej są nimi zainteresowane. Jest to doskonały powód, by przybliżyć im walory przyrodnicze naszej planety. Pozostając w Trójmieście, nie zwiedzimy oczywiście całego świata, ale możemy za to stanąć oko w oko z jego najbardziej interesującymi mieszkańcami.

Najlepszym sposobem, by to uczynić, jest wybranie się do gdańskiego Zoo, będącego największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Wybiegi zamieszkuje ponad 1000 zwierząt, będących przedstawicielami prawie 200 gatunków. Najmłodszych z pewnością zainteresuje możliwość zobaczenia słoni, żyraf, wielkich kotów czy naczelnych.

Mat. prasowe
Mat. prasowe

Kolejnym pomysłem może być wycieczka do gdyńskiego Akwarium, które jest jednym z najważniejszych obiektów pozwalających zapoznać się z życiem morskich stworzeń w naszym kraju. Oprócz ryb, w ogrodzie zoologicznym zobaczyć można bezkręgowce, gady i płazy pochodzące z przeróżnych wód naszego globu.

By usatysfakcjonować dzieci spragnione jeszcze większej ilości przyrodniczych wrażeń, polecamy wybranie się na Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie szczególnie wyraźny będzie edukacyjny wydźwięk całej wycieczki. W obiekcie obejrzeć można pokaźną wystawę wypchanych zwierząt (zwłaszcza ssaków i ptaków), muzeum inkluzji w bursztynie, ogromne akwarium, a także kompletne szkielety kilku dużych ssaków: żyrafy, nosorożca, hipopotama, oraz prawie 20-metrowego płetwala!

Nauka w wakacje? Czemu nie

Dzieci są ciekawe otaczającej nas rzeczywistości, którą my – dorośli – mamy obowiązek im przedstawić w dogodnej formie. Dlatego też naszą kolejną propozycją na urlop z dziećmi w Trójmieście jest spędzenie dnia – lub przynajmniej kilku godzin – w którymś z centrów nauki funkcjonujących na terenie metropolii. Mamy tutaj do wyboru kilka obiektów, z których najprężniej działające to Centrum Nauki Experyment w Gdyni, oraz Centrum Hewelianum w Gdańsku.

Pierwsze z nich – Experyment – to miejsce, w którym najmłodsi mają możliwość samodzielnego doświadczania nauki i interaktywnego poznawania zagadnień z zakresu biologii, chemii i fizyki. Wystawy przygotowane są w taki sposób, by dzieci uczyły się poprzez świetną zabawę, własnoręcznie przeprowadzając eksperymenty. Wiele różnych stanowisk zapewnia zabawę na długie godziny.

W przypadku drugiego centrum nauki, czyli Hewelianum mieszczącego się w obiektach dawnych fortyfikacji miejskich – Grodziska, otrzymujemy do dyspozycji wiele interaktywnych wystaw, prezentujących naukowy świat w przystępnej formie. Na szczególną uwagę zasługują wystawy i warsztaty prowadzone przez animatorów, które  obejmują naprawdę szeroki zakres wiedzy. W Hewelianum można między innymi odbyć podróż w czasie lub dookoła świata, potrenować logiczne myślenie, czy zwiedzić otaczający nas wszechświat w planetarium.

Centra nauki to miejsca, z których zadowoleni będą i mali, i duzi!

Inne atrakcje dla dzieci w Trójmieście

Jeśli wykorzystaliście już powyższe opcje – lub Wasze dzieci chcą spróbować czegoś innego – polecamy inne trójmiejskie atrakcje. Zupełnie odmienną od powyższych będzie np. aquapark w Sopocie, którego zjeżdżalnie i rwące rzeki będą doskonałym sposobem na relaksujące zakończenie dnia.

Mat. prasowe
Mat. prasowe

Inną opcją może być także wizyta w parku trampolin w Gdyni lub w Gdańsku, gdzie – nieco starsze – dzieci mogą aktywnie spędzać czas, skacząc i robiąc fikołki w powietrzu.

Jeśli dzieci przejawiają zainteresowanie tematyką związaną z survivalem i przygodami, niezłym rozwiązaniem będzie odwiedzenie adventure parku w Gdyni. Obiekt oferuje całą moc atrakcji – od parku linowego, przez jazdę quadami, po paintball. Na terenie kompleksu dzieci mogą także pojeździć konno czy po prostu pofiglować na placu zabaw.

Podsumowanie

Trójmiasto pełne jest miejsc, które będą wspaniale wspominane przez dzieci. Kto wie, może wizyta w którymś z nich okaże się momentem odkrycia przez Wasze maluchy nowej pasji? Odwiedzenie wszystkich z nich to zdecydowane wycieczka na kilka dni. W takim przypadku szczególnie polecamy nocleg w hotelu w gdańskim centrum! My wybraliśmy Hotel Długi Targ, który okazał się znakomitym wyborem.

About Marcin

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement