niedziela , 16 czerwiec 2024
Fot. gdansk.pl

Wakacyjny Staż 2014 – rekordowo duża liczba staży!

Projekt „Wakacyjny Staż 2014” wchodzi w drugi etap. W tym roku liczba oferowanych miejsc stażowych jest najwyższa w historii projektu: 82 fundatorów praktyk przygotowało w swoich firmach ponad 315 miejsc stażowych! Od 14 kwietnia do 13 maja do północy trwać będzie nabór chętnych. Zgłoszenia należy składać on-line na stronie projektu www.wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl.

Nabór fundatorów praktyk ruszył w marcu. Na apel prezydenta Pawła Adamowicza zareagowały 82 firm, które zaproponowały rekordową liczbę 315 staży. Przekrój oferowanych stanowisk jest bardzo szeroki. Praktykę będzie można odbyć m.in.: w bankach, firmach developerskich, firmach branży stoczniowej, Urzędzie Miejskim w Gdańsku, ale też w Grupie Lotos, czy trójmiejskich mediach.

Na gdańskich uczelniach wyższych, głównie w Biurach Karier, pojawią się plakaty zachęcające studentów do udziału w akcji. Rekrutacja studentów ruszy 14 kwietnia.  Zgłoszenia przyjmowane będą  wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie: www. wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl

Aplikacje składać można od 14 kwietnia do 13 maja 2014  r. do godz. 24.00.

Staże w ramach akcji trwają minimum miesiąc – w okresie od lipca do końca września. Ich termin ustala się indywidualnie z fundatorem stażu. Wynagrodzenie za miesiąc pracy wynosi min. 1000 zł brutto.

Akcja „Wakacyjny Staż” organizowana jest w Gdańsku po raz dwunasty. Poprzez staże i praktyki Miasto wspólnie z przedsiębiorcami pomaga studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwia im wejście na rynek pracy.

Do ubiegłorocznej edycji akcji zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów. Aplikacje złożyło 2155 chętnych! Rywalizacja między nimi była bardzo duża, bowiem w 64 gdańskich firmach czekały na nich 292 miejsca. Pracę otrzymali najlepsi. Akcją zainteresowane były bardziej panie. Złożyły one 64 % aplikacji – 1371, natomiast mężczyźni 36 % 784 zgłoszeń.
Jak będzie w tym roku? Okaże się w połowie maja.

Źródło: gdansk.pl

About Marcin

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement