niedziela , 26 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Sabina Kaszak

Walentynki w… ZOO

fot. Sabina Kaszak
fot. Sabina Kaszak
„Zoo od kuchni”, czyli przez żołądek do serca, gry konkursy, zabawy dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami, bliskie spotkania z najbardziej „głaskliwymi” zwierzakami oraz niezwykła podróż „na kółkach” po gdańskim zoo – to niektóre z atrakcji, jakie 14 lutego czekają na zakochanych w gdańskim zoo.

„Walentynki w zoo” odbędą się już po raz czwarty. – Walentynkowe spotkania w naszym zoo cieszą się dużym powodzeniem, dlatego z ogromną przyjemnością organizujemy je co roku. Jest to doskonała okazja to poznania ciekawostek z życia podopiecznych zoo – mówi Grażyna Naczyk z gdańskiego ogrodu zoologicznego.

Jak nazywa się uchwyt miłosny żab? Bukowisko to okres godowy: świstaków, łosi czy kretów? Jaka jest właściwa nazwa dla samca zebry – pasiak, ogier, a może ogr? A samiec zająca zdobywający względy swojej partnerki to: omyk, amant czy gach? – znalezienie odpowiedzi na te m.in. pytania, to niektóre z zadań przed jakimi staną uczestnicy walentynkowego spotkania w zoo.

Na gości ogrodu czekać będzie tego dnia mnóstwo atrakcji, między innymi: debata „Czy lepiej karmić męża czy węża”, gry, konkursy, zabawy dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami, „Zoo od kuchni”, czyli przez żołądek do serca. – Opowiemy także o miłości wśród zwierząt, m.in. o tym które ze zwierząt tworzą trwałe „pary małżeńskie”, o ich tańcach godowych oraz sposobach przypodobania się wybrance. Będzie też o miłości do zwierząt. Będą bliskie spotkania z najbardziej „głaskliwymi” zwierzakami i niespodzianka specjalna, czyli niezwykła podróż „na kółkach” po gdańskim zoo z przewodnikiem – zapowiada Naczyk. – Na miłośników flory czekać będzie wonny dodatek, bowiem kwitnie już i bardzo ładnie pachnie kalina wonna, swoim kwieciem czaruje już także oczar – dodaje.

Walentynkowe spotkanie odbędzie się 14 lutego w sali dydaktycznej gdańskiego zoo w godzinach 11.00 – 14.00. Sala dydaktyczna znajduje się w budynku dyrekcji i administracji naprzeciwko bramy wejściowej (w sąsiedztwie Małego Zoo).

Wszystkie walentynkowe atrakcje dostępne są w cenie biletu (bilet normalny – 10 zł, ulgowy – 5 zł).

14 lutego zapraszamy rodziny, pary i singli zakochanych w gdańskim zoo na „Walentynki w zoo”.

Do ZOObaczenia!

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Dostałeś SMS o nałożeniu kwarantanny? To oszustwo! Ostrzegamy przed próbą wyłudzenia danych

Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu… SMS od …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *