previous arrow
next arrow
Slider
fot. fakt.pl

Walka z dzikimi wysypiskami

W najbliższych dniach funkcjonariusze straży miejskiej będą prowadzili wspólne działania z pracownikami administracji w celu usunięcia z terenu miasta nielegalnych wysypisk śmieci.

W dniach 24 – 26 września mundurowi pracujący w południowych częściach miasta (Referat V oraz Referat VI) a także pracownicy Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku zajmą się likwidacją nielegalnych skupisk śmieci.

Tego typu wysypiska to problem niestety powszechny, który nie pozostaje bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Każde, nowe czy istniejące nielegalne składowisko śmieci jest potencjalnym źródłem wielu rozmaitych zanieczyszczeń, które w efekcie mogą doprowadzić do skażenia wody pitnej, pożarów, a także rozprzestrzeniania się chorób wśród ludzi i zwierząt. Warto również pamiętać, że dzikie wysypiska zdecydowanie obniżają walory estetyczne terenów, na których występują.

Przypominamy, że składowisko odpadów na Szadółkach czynne jest w dni powszednie od 6.00 do 18.00, a w soboty od 7.00 do 15.00. Wszelkie informacje na temat działania zakładu i zbiórki odpadów różnego typu znajdują się na stronie internetowej Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

 

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *