previous arrow
next arrow
Slider
fot. www.kurierkolejowy.eu

Warszawa Centralna zamknięta dla części pociągów. Od dziś wielkie zmiany

Przez remont mostu średnicowego w Warszawie od dziś pociągi dalekobieżne – zamiast przez Dworzec Centralny – pojadą przez Gdański. Zmiany dotyczą 40 pociągów PKP Intercity.

Siedem pociągów na wschód i północ, czyli do Olsztyna, Białegostoku czy Lublina odjedzie z dworca Gdańskiego. 18 pociągów, m.in. z Trójmiasta, Szczecina, Bydgoszczy, Poznania, Katowic, Wiednia, Budapesztu, Pragi i Berlina zakończy bieg na Gdańskim. 15 pociągów tranzytowych przez Warszawę pojedzie przez Gdański, pomijając dworce Zachodni, Centralny i Wschodni.

Przewoźnik zapewnia, że pasażerowie do każdego biletu będą dostawać ulotkę z informacją. Pasażerowie, którzy będą musieli się przesiąść w Warszawie, będą mogli przejechać pociągiem Kolei Mazowieckich, metrem, autobusem lub tramwajem na podstawie biletu PKP Intercity.

Powodem tego wielkiego zamieszania jest kolejny etap remontu mostu średnicowego. Przez most przechodzą tory tak zwanej średnicowej linii dalekobieżnej oraz linii podmiejskiej, z której korzystają pociągi obsługujące ruch aglomeracyjny. Tory linii podmiejskiej zostały wyremontowane w zeszłym roku, teraz przyszła kolej na remont dalekobieżnych. Prace mają się zakończyć do 15 czerwca.

źródło: Radio ZET/PAP/dg

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *