previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

Warsztaty kreatywności dla seniorów z Zaspy

26 września 2015 roku w Filii Nr 6 WiMBP rozpoczęły się warsztaty kreatywności dla seniorów, finansowane z budżetu naszej Rady. W warsztatach uczestniczą seniorzy, którzy pragną atrakcyjnie i twórczo spędzać czas; nie znają swoich możliwości, a bardzo pragną je poznać.

W ciągu ośmiu sobót uczestnicy poznają tajniki działania ludzkiego mózgu i odkrywają ukryte w nim inteligencje: wizualną, werbalną, matematyczno-logiczną, fizyczną, twórczą, intra- i interpersonalną. Uczą się je aktywizować i posługiwać się nimi w codziennym życiu.

Odkrywają swoje umiejętności i talenty, uczą się wykorzystywać swoją wyobraźnię do tworzenia rzeczy niezwykłych. Piszą wiersze, układają piosenki, za pomocą równań matematycznych zapisują pojęcia abstrakcyjne, ilustrują słowa za pomocą swego ciała. Uruchamiają swoją inteligencję twórczą, wykonując świąteczne ozdoby, projektując stroje na różne okazje etc. W trakcie kolejnych spotkań staną przed nowymi wyzwaniami, które pozwolą im wyzwolić się z krępujących ramek i wznieść się ponad wmówione sobie ograniczenia.

Uczą się pracować w zespole, a także żyć kolorowo i z wyobraźnią. Bawią się przy tym znakomicie, wracając do beztroskich lat dzieciństwa i młodości.

Tekst: Kamil Sośniak / Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *