piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Straż Miejska w Gdańsku

Weekendowe kontrole w centrum Gdańska

Wzmożone kontrole prowadzili funkcjonariusze Wydziału Dzielnic Gdańsk Centrum popołudniami, wieczorami i w nocy (służby wydłużone do godz. 2:00) od piątku 12 czerwca do niedzieli 14 czerwca. Każdego dnia w akcji uczestniczyły cztery patrole. Strażnicy zwracali szczególną uwagę na to, co działo się wokół lokali gastronomicznych.

W takich miejscach do najczęściej popełnianych wykroczeń należą: zakłócanie ładu i porządku, spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem oraz zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc publicznych. Mundurowi z Referatów I i II sprawdzali też identyfikatory, które uprawniają kierowców do wjazdu na teren Strefy Ograniczonej Dostępności.

W ciągu trzech dni uczestniczący w akcji strażnicy podjęli 196 interwencji: nałożyli 100 mandatów karnych i udzielili 87 pouczeń. Założyli blokady na koła czterech niewłaściwie zaparkowanych aut, zgłosili potrzebę odholowania dwóch pojazdów, dwie osoby odwieźli do pogotowia socjalnego. Jedna ze spraw znajdzie swój finał w sądzie.

Podobne akcje będą prowadzone w sezonie letnim w każdy weekend.

Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Zaspa Rozstaje. Roboczy spacer po dzielnicy prezydent Gdańska w towarzystwie miejskich i dzielnicowych radnych

O planach wobec betonowej kładki nad al. Rzeczypospolitej, o przyszłości zielonego terenu pomiędzy ulicami Burzyńskiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *