poniedziałek , 8 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Wiecha zawisła na lwiarni

Niziny, pagórki, oczko wodne do kąpieli i skalne półki do wylegiwania się w słońcu – to tylko niektóre z atrakcji, które gdański Ogród Zoologiczny szykuje dla lwów, które przybędą do naszego miasta już jesienią. W sobotę 12 kwietnia odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na budynku lwiarni.

Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Wciąż trwają przygotowania wybiegu dla gdańskich lwów. Będzie on zajmował niemal dwa hektary powierzchni, co oznacza, że będzie jednym z  największych w Europie. Zamieszkają na nim trzy lwie samice z Francji i samiec, który do Gdańska przyjedzie z Portugalii. Wszystkie zwierzęta to tzw. lwy angolskie zwane też lwami z Katangi, czyli zwierzęta czystej rasy bez domieszek.

– Mamy nadzieję, że będzie im się dobrze razem mieszkać i szybko zaczną się rozmnażać – mówi dyrektor ZOO Michał Targowski.

Przypomnijmy, że inwestycja kosztować będzie w sumie ok. 5,5 mln zł. W tym:

– 2012r – 80 000 zł – dokumentacja techniczna
– 2013r – 1 200 000 zł – koszt ogrodzenia i przyłączy technicznych
– 2014r – 4 300 000 zł – to koszt budynku i zagospodarowania terenu

W sobotę 12 kwietnia odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na budynku powstającej obok wybiegu lwiarni. W uroczystości wzięli udział zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski i Przewodniczący Rady Miasta Bogdan Oleszek. Obaj zgodnie przyznali, że gdański ogród zoologiczny to jedna z największych atrakcji naszego miasta – zarówno dla turystów jak i samych gdańszczan. Obaj też zachęcali do częstych odwiedzin w ZOO.

Zawieszenie wiechy obserwowali liczni mieszkańcy, którzy mieli też okazję przespacerować się po budowanym kompleksie. Szczególnego charakteru imprezy dodały żywe maskotki Straży Miejskiej (lwy). A także ustawione w budowanym pawilonie kolorowe lwy, które opracowała fundacja „Wspólnota Gdańska”. W konkursach dla dzieci nagrodami były natomiast maskotki gdańskich lwów oraz lwie słodycze (batony Lions).

źródło: gdansk.pl

 

About Marcin

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.