poniedziałek , 12 Kwiecień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Wielki Biegowy Festyn Rodzinny na Zaspie!

GP ZaspaW sobotę, 21 maja w Parku im. Jana Pawła II rusza kolejna edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Podczas tegorocznej edycji kibice oraz biegacze będą tym samym obchodzić Święto Zaspy połączone z Festynem Rodzinnym. Imprezę organizuje Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk wraz z Radą Dzielnicy Zaspa Młyniec oraz Zespołem Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13.

Święto Zaspy i Biegowe GP Dzielnic Gdańska łączy sport, zabawa i taniec, czyli świetna sportowa rozrywka w gronie rodziny i przyjaciół.

Podczas tego wydarzenia odbędzie się pierwsza z czterech zaplanowanych edycji Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska- GP Zaspa Młyniec. Podczas tej edycji organizatorzy przygotowali osiem biegów: Bieg Malucha dla dzieci do lat 6, Bieg Dzieci Młodszych (7-9 lat), Bieg Dzieci Starszych (10-12 lat), Bieg Juniorów (13-16 lat) oraz Bieg Główny na 5 km. Biegi Maluchów i Dzieci są dodatkowo podzielone na bieg dziewczynek i chłopców.

Udział w imprezie jest całkowicie BEZPŁATNY dla osób które zapiszą się przez Internet, a zapisać można się na stronie www.bieginadzielnicach.pl. Zapisy elektroniczne trwają do 19 maja (włącznie)!

W dniu imprezy (21 maja) zapisy do biegów młodzieżowych będą bezpłatne, a dla Biegu Głównego opłata startowa wynosi 15 zł. Dokładne i szybsze wyniki (powiadomienie sms) zagwarantuje nam firma GOOD TIME – profesjonalny pomiar.
W pakiecie startowym biegacze mają zapewniony numer startowy, chipa, kupon na konkurs z nagrodami, zniżkę 20 % na zegarki POLAR, kupon żywieniowy oraz wodę na mecie.

Uwaga! Niespodzianką dla każdego uczestnika Biegów Młodzieżowych będzie pamiątkowy medal!

Podczas trwania biegów w centrum imprezy przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodziców. Każde z dzieci będzie mogło sprawdzić się podczas stacji sportowych przygotowanych przez ZKPiG nr 13. Każde dziecko, które ukończy wszystkie stacje sportowe otrzyma nagrodę.

Dostępne będą również punkty Straży Miejskiej –na których odbywać się będą animacje dotyczące bezpieczeństwa, Krew Aktywni zapewnią pomiar ciśnienia oraz przeprowadzą zbiórkę dawców szpiku, a Foot Comfort – pomiar stóp. Pojawi się również punkt sklepu runnersclub.pl, Orange oraz atrakcje z Galerii Zaspa.

Na miejscu będzie można rozkoszować się świeżymi wypiekami przygotowanymi specjalnie na tą okazję przez uczniów szkoły ZKPiG nr 13. Dla zawodników przewidziany jest również ciepły posiłek z Baru Kalinka. Całość obywać się będzie w piknikowej formie, wiec warto zabrać ze sobą kocyk i odprężyć się po całym tygodniu pracy.
Jak co roku, dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano atrakcyjne nagrody. W tym roku będą to nagrody ufundowane przez Orange, Galerię Zaspa, RunnersClub.pl. W nagrodach czekać będą między innymi wejściówki do Loopy’s World, Green Club, Pitstop Gdańsk, pakiety naturalnych kosmetyków od Forever, zniżki na zegarki Polar, pakiet odżywek oraz bony do GreenPub.

Warto namówić dzieci do wzięcia udziału w Klasyfikacji Szkół, której sponsorem głównym jest Loopys’ World. Uczniowie szkoły podstawowej, która w klasyfikacji generalnej zdobędzie najwięcej punktów otrzymają atrakcyjne nagrody ( dokładny spis nagród dostępny na stronie www.bieginadzielnicach.pl)

Nowością jest Klasyfikacja Dzielnic Radia Gdańsk. W każdej edycji najlepsza kobieta i mężczyzna (zamieszkujący dzielnicę, na której odbywa się dana edycja) w Biegu Głównym otrzyma upominek od Radia Gdańsk.
Razem z Fundacją Mam Marzenie powalczymy o spełnienie marzenia Marty, która marzy o wyjeździe do Grecji szlakiem greckim! K. Na miejscu będzie można wesprzeć dowolną kwotą ten cel, a dodatkowo odbędą się licytacje, w których m.in. Koszulki Biegowe Nigdy nie przestawaj marzyć, słuchawki, Rolki oraz Vouchery na siłownie.
W trakcie tegorocznych edycji wolontariusze Fundacji Mam Marzenie będą prowadzić zbiórkę fantów na potrzeby statutowe działania Fundacji.

Wszystkie informacje dostępne na stronie www.bieginadzielnicach.pl

Zobacz również

Gdańskie zoo. Na świat przyszła samica wielbłąda dwugarbnego – można ją już zobaczyć

Początek roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym to czas kolejnych przychówków. W marcu br. na świat …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *