fot. gdansk.pl

Wielki Festyn i otwarcie Biegowego GP Dzielnic Gdańska na Zaspie

W sobotę 13 czerwca w Parku im. Jana Pawła II odbył się Festyn Rodzinny wraz z I edycją Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2015 – GP Zaspa Młyniec.

– Przy fantastycznej pogodzie do mety w Biegach Only4kids dobiegło 175 uczestników, a w Biegu Głównym 191 zawodników i zawodniczek – informuje Kamil Sośniak, Koordynator Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska – Razem z osobami, którym tym razem nie udało się ukończyć biegu, dało imponującą liczę ponad 400 uczestników biegów. Razem w Festynie Rodzinnym brało udział prawie 1000 osób! A kolejna edycja biegów, czyli Sobótkowe Święto Jaśkowej Doliny – GP Wrzeszcz Górny już 21 czerwca. Zapraszamy!

W Biegu Malucha wygrali Artur Filbrandt oraz Jagoda Szembowska. W Biegu Dzieci Młodszych: Franek Jelnicki oraz Maja Obarzanek. W Biegu Dzieci Starszych: Oliver Białas oraz Amelia Mrozewska. W Biegu Juniorów Szymon Gumkowski oraz Emilia Mikszuta. W tych kategoriach każdy uczestnik otrzymał upominek od sponsora firmy only4kids.

W Biegu Głównym rywalizację w całym biegu wygrał Łukasz Kujawski z Żukowa, który również zwyciężył w klasyfikacji 17-30. Wśród kobiet wygrała Aleksandra Grabias. W kategorii 31-44 – Tomasz Bagrowski oraz Małgorzata Tuwalska. W kategorii 45 plus – Waldemar Chronowski oraz Anna Kacmajor.

Pełne wyniki oraz zdjęcia dostępne na stronie www.bieginadzielnicach.pl

Inne atrakcje, czyli Wielki Festyn

Podczas trwania biegów w centrum imprezy odbywało się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodziców. Każde dziecko mogło się sprawdzić w stacjach sportowych z nagrodami przygotowanych przez ZKPiG nr 13. Dołączyli do tego zawodnicy SPR Wybrzeże Gdańsk ze swoim stanowiskiem. Po biegu wodę Primaverę rozdawali wolontariusze na stanowisku Sportowych Supli. Ciepły posiłek rozdawał Bar Kalinka oraz bufet ZKPiG nr 13! Dla starszych KrewAktywni stworzyli stoisko z masażami i pomiarami ciśnienia.

Na koniec odbyły się konkursy z nagrodami dla uczestników biegu. Do wygrania były m.in. nagrody od only4kids – sponsora Biegów Młodzieżowych, wejściówki do JUMP CITY, MK Bowling, wejściówki do Loopy’s World, zniżki na zegarki Polar, odżywki od Sportowych Supli, bony do Lilu MasuMasu oraz wejściówki do Multikina, zaproszenia do ScreenPub oraz Pizzeri Centro.

– Podczas całego Festynu, Fundacja Mam Marzenie zbierała środki na spełnienie marzenia Marysi – podkreśla Kamil Sośniak. – Akcję będziemy kontynuować podczas kolejnej edycji GP Wrzeszcz Górny 21 czerwca.

Impreza została zorganizowana przez Radę Dzielnicy Zaspa Młyniec, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 oraz KL Lechie Gdańsk. Podziękowania dla wolontariuszy z XV LO oraz z Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Partnerzy:
Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie, Biegowy Świat, Europejska Fundacja KrewAktywni SPR Wybrzeże Gdańsk
Patronat Honorowy:
Prezydent Gdańsk Paweł Adamowicz
Sponsor Biegów Młodzieżowych: only4kids.pl, Ankara
Sponsor edycji: Bar Kalinka, Pizzeria Centro, Multikino, ScreenPub
Sponsorzy: MK Bowling, Polar, Sportowe Suple, Acel, Primavera, Loopy’s World, MasuMasu, Lilu, Jump City,
Partnerzy logistyczni:
Zarząd Dróg i Zieleni, Zarząd Transportu Miejskiego, Regionalne Centrum Wolontariatu Gdańsk , Good Time– profesjonalny pomiar czasu

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta / Biuro Prasowe
dariusz.wolodzko@gdansk.gda.pl

About Kasia

Zobacz również

[Wideo] Park Jana Pawła II na Rozstajach rozbłysnął świątecznymi ozdobami – w tym samolotem!

Dzielnica Zaspa Rozstaje jest kolejnym miejscem w Gdańsku, które rozbłysło świąteczną choinką. W poniedziałek, 5 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement