sobota , 15 czerwiec 2024
fot. UMG

Wiesz, że możesz mieć wpływ na rozwój Gdańska?

Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Programów Operacyjnych do dokumentu „Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta”. Każdy mieszkaniec Gdańska może zgłosić swoje uwagi do 19 listopada 2015 r.

24 września 2014 r. Rada Miasta Gdańska zaakceptowała przygotowaną przez gdański samorząd strategię rozwoju miasta sięgającą roku 2030 i nieco dalej. Opracowywany przez kolejny rok projekt Programów Operacyjnych (jest ich dziewięć) to nic innego, jak ujęte w ramy dokumentu konkretne działania i projekty, które będą stymulować określony w Strategii kierunek rozwoju Gdańska.

Tych dziewięć Programów Operacyjnych obejmuje następujące dziedziny życia miasta:

• edukację,

• zdrowie publiczne i sport,

• integrację społeczną i aktywność obywatelską,

• kulturę i czas wolny,

• innowacyjność i przedsiębiorczość,

• atrakcyjność inwestycyjną,

• infrastrukturę,

• mobilność i transport oraz

• przestrzeń publiczną.

Nad zawartością dokumentu pracowali nie tylko urzędnicy. W marcu 2015 r. odbyła się seria warsztatów, do których zostali zaproszeni w szczególności mieszkańcy oraz przedstawiciele gdańskich przedsiębiorstw, instytucji, stowarzyszeń i uczelni. Ich sugestie zostały wzięte pod uwagę przy nadawaniu kształtu projektowi Programów Operacyjnych. Rozpoczynające się właśnie konsultacje społeczne projektu dokumentu stanowią kolejny etap partycypacyjny, umożliwiający wyrażenie opinii co do tworzonych wspólnie planów rozwojowych dla Gdańska.

Pod uwagę będą brane uwagi zgłoszone przez osoby zameldowane w Gdańsku, a także podmioty społeczne i gospodarcze z siedzibą na obszarze naszego miasta (przedsiębiorstwa, samorządy gospodarcze i zawodowe, organizacje pozarządowe, szkoły wyższe i jednostki naukowo-badawcze, instytucje publiczne).

29 października 2015 r. w godz. 17-19 odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne, podczas którego będzie można wymienić się opiniami, zadać koordynatorom poszczególnych programów pytania i złożyć swoje sugestie za pośrednictwem formularza konsultacyjnego. Spotkanie odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności.

Natomiast przez cały okres trwania konsultacji społecznych (21 października-19 listopada 2015 r.) uwagi można składać:

• pocztą elektroniczną na adres strategia@gdansk.gda.pl

• osobiście w formie papierowej przy stanowiskach nr 14-17 w Zespole Obsługi Mieszkańców nr 3 (Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12) w dniach i godzinach pracy Urzędu.

Projekt Programów Operacyjnych, formularz konsultacyjny i regulamin konsultacji społecznych można pobrać TUTAJ

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement