środa , 17 kwiecień 2024
fot. gdansk.pl

Wiosenne porządki na okoliczność Dnia Ziemi

Miasto Gdańsk zakupiło 13 tys. worków i 20 tys. rękawic foliowych, które rozdane zostaną placówkom szkolnym oraz Radom Dzielnic i Osiedli, które będą chciały włączyć się akcję wiosennych porządków na okoliczność Dnia Ziemi.

Koordynowana akcja wiosennego sprzątania odbędzie się 25 kwietnia (piątek). Miasto Gdańsk, jak co roku, zapewnia szkołom oraz Radom Dzielnic i Osiedli worki, rękawice oraz odbiór zebranych podczas akcji odpadów.

Przedstawicieli Rad Dzielnic i Osiedli chętnych do udziału w akcji prosimy o zgłaszanie się po worki i rękawice, które wydawane będą 14 i 15 kwietnia w Wydziale Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, (ul. Kartuska 5, III piętro, przy pokoju 320 ); 14 kwietnia (poniedziałek) w godz. 12.00 – 15.00 i 15 kwietnia (wtorek) w godz. 9.00 – 12.00.

Placówki i Rady, zainteresowane odbiorem zebranych odpadów przez Urząd, muszą złożyć do Wydziału Środowiska, wypełnioną deklarację z informacją o dokładnym miejscu pozostawienia worków. Odpady należy pozostawić, wyłącznie we wskazanych w deklaracjach miejscach.

W roku 2013 podczas porządków na okoliczność Dnia Ziemi zebrano około 34 ton odpadów.

Dzień Ziemi to akcja, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. A przeprowadzana jest co roku wiosną, w Polsce 22 kwietnia. Na całym świecie w organizację Dnia Ziemi włączają się tysiące organizacji społecznych, mediów, samorządów oraz przedstawicieli biznesu. Początki tej akcji sięgają przełomu lat 60 i 70, kiedy to amerykański ekolog John McConnell w 1969 roku na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego przedstawił ideę Dnia Ziemi.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement