poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Wiosna, ach to Ty!

Więcej słońca, wyższe temperatury i dłuższe dni – trudno nie zauważyć zbliżającej się wielkimi krokami wiosny. Funkcjonariusze Straży Miejskiej jednak pamiętają jeszcze o zimie i zapowiadają związane z tym kontrole.

Od dzisiaj startuje „Akcja Wiosna”. Podstawowym celem działań jest skontrolowanie czystości dróg, chodników, zieleńców, w tym egzekwowanie od zarządców ich sprzątania ze śmieci i suchych liści na podstawie przepisów Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 13 września 1996 roku, uchwały Rady Miasta Gdańska oraz Kodeksu Wykroczeń.

Krótko mówiąc – jeśli w okresie zimowym nabrudziłeś i jeszcze tego nie posprzątałeś licz się z konsekwencjami. Jeśli uważasz że uda się Tobie uniknąć kontroli to w tym wypadku także mamy złe wieści – akcją objęty jest teren całego Gdańska.

To już naprawdę ostatnia chwila na doprowadzenie do porządku stanu swojego podwórka czy posesji dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gdańska do aktywnych działań w tym kierunku w celu uniknięcia nieprzyjemnych konsekwencji finansowych związanych z nałożeniem mandatu karnego.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *