sobota , 15 czerwiec 2024

Wiosna w Trójmieście

Dni robią się coraz dłuższe i zdecydowanie cieplejsze. Wszystkich roznosi energia, a kalendarzowa wiosna napawa optymizmem każdego. Nawet największego pesymistę! Z uroków pogody najchętniej korzystają najmłodsi mieszkańcy Trójmiasta. Jak zaplanować weekend?

Trójmiasto jest w stanie zapewnić rozrywkę nawet najbardziej wybrednym. Każdy znajdzie coś dla siebie, a rodzice w ciekawy sposób mogą zorganizować czas swoim dzieciom. Wystarczy rozejrzeć się dookoła i znać potrzeby najmłodszych członków rodziny, by mile spędzić rodzinne chwile.

Jednym z ważniejszych punktów na mapie trójmiejskich rozrywek jest gdański Ogród Zoologiczny w Oliwie.
Zoo zachwyca ilością i rozmaitością zwierząt. Słonie, tygrys czy żyrafy to tylko niewielka część atrakcji jakie czekają na odwiedzających największy w Polsce Ogród Zoologiczny. Warto pamiętać także o niezwykłych terenach jakie otaczają to niesamowite miejsce. Trasy są wymagające, o czym warto pamiętać wybierając się tam ze swoim maluchem.

Dla miłośników zwierząt kolejną i równie ciekawa atrakcją może okazać się Akwarium Gdyńskie. Nagle, z centrum miasta, przenosimy się w inny, morski świat. Różne gatunki ryb, płazów i gadów zachęcają do odwiedzenia tego miejsca. Władze Akwarium zadbały również o najmłodszych i wprowadziły świetnie prosperującą sekcję edukacyjną. Poprzez ciekawe zajęcia dzieci mogą odkrywać podwodny świat i wiele się przy tym nauczyć. „Dużym dzieciom”, czyli osobom, które ukończyły 18 lat może przypaść do gustu praca wolontariusza w gdyńskim Akwarium.
Dla młodych panów bramy swojego królestwa otwiera Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. Zabytkowe samochody oraz motocykle zainteresują zarówno chłopców jak i zwiedzających z nimi tatusiów. Historia tych eksponatów oraz ich ilość robi wrażenie.

Tym, którzy uwielbiają czynnie wypoczywać Trójmiasto proponuje liczne ścieżki rowerowe, których tutaj nie brakuje. Są profesjonalne i bezpieczne nawet dla najmłodszych. Rodzinna wycieczka rowerowa to nie tylko zadanie o kondycję, ale również świetna zabawa.

Jeśli znudzi nam się rower możemy wybrać do Parku Reagana i spróbować gry w PETANQUE czyli popularne boule. To gra zręcznościowa, która dla rodziny może być wspaniałym sposobem spędzenia czasu. Ponosimy jednorazowy wydatek na zakup kul do gry. To inwestycja, która posłuży nam przez długi okres czasu. W zestawie znajduje się 7 kul. 6 dużych, metalowych oraz jedna mała, drewniana, zwana świnką.
Świnkę rzucamy, a następnie poprzez rzuty walczymy o to, by nasze metalowe kule znalazły się jak najbliżej drewnianej. Wygrywa ta drużyna, która najszybciej zdobędzie 13 punktów. Najlepszym miejscem do tej zabawy jest polna droga lub plaża.

W Parku Reagana jak i innych trójmiejskich parkach znajduje się wiele ścieżek, które są ukłonem w stronę osób… uczących się jeździć na rolkach.
Wspaniały sport, który porusza wszystkie partie ciała, a jednocześnie daje ogromną frajdę. Opanowanie sztuki jazdy na rolkach to duża satysfakcja. Warto pamiętać jednak o dobrym sprzęcie, nawet jeśli nasze dziecko dopiero stawia pierwsze kroki w tej dziedzinie.
– Początki są najważniejsze, ponieważ wypracowujemy swoje nawyki – mówi Kasia, która od ponad 15 lat jest zakochana w tym sposobie spędzania czasu. – Ważny jest komfort naszych kostek i stóp oraz kółka, na jakich jeździmy. Unikajmy tych plastikowych, ponieważ nie pozwolą one na płynną jazdę. Stanie się ona gehenną, która tylko zniechęci nas do dalszej przygody! – dodaje Kasia.
Pamiętajmy o tym kupując rolki dla nie tylko dla siebie, ale także naszych pociech.

Większość miast w Polsce w ostatnim czasie zainwestowała w miejskie place zabaw. We wszystkich parkach możemy spotkać nowe bądź odnowione drabinki, zjeżdżalnie oraz huśtawki. Ta wbrew pozorom znana od lat rozrywka może okazać się alternatywą dla osób, które nie chcą spędzić czasu w muzeum lub centrum handlowym.
Dzieciaki wprost szaleją za wspólną zabawą z rówieśnikami. W takich miejscach towarzyszy zabaw nie brakuje, a najmłodsi mogą nawiązywać pierwsze przyjaźnie.
Tata czekający na dole zjeżdżalni czy mama huśtająca swoją pociechę to przyjemność zarówno dla dzieci jak i rodziców. Najważniejsze jest to by być razem. Cieszyć się swoją obecnością i rodzinnym spędzaniem czasu.

Każdego roku miasta szykują dla swoich mieszkańców wiele rozrywek na świeżym powietrzu. Począwszy od Parkrun’ów, które odbywają się zarówno w Gdańsku jak i w Gdyni, skończywszy na festynach, zabawach odbywających się na osiedlach. Każda inicjatywa skierowana jest szczególnie do rodzin. Miasta chcą zmobilizować mieszkańców nie tylko do uprawiania sportu czy szerzenia kultury, ale także do integrowania się. Przypominają nam, dorosłym, że mamy dzieci, a one potrzebują uwagi i poświęcania czasu.
Maluchy w prosty sposób można zainteresować. Potrzeba tylko wyobraźni i zwykłych chęci. Zwykła kreda i kawałek chodnika może sprawić, że na buziach dzieciaków będzie malował się uśmiech, a my przypomnimy sobie czasy naszego dzieciństwa. Piłka i murek? Świetnie! Kto z nas nie grał z słynne „Dziesiątki”? Rakietki do badmintona to także niewielki koszt, a zabawa na świeżym powietrzu z rodzicami to wspomnienia na całe życie.
Rozejrzyjmy się dookoła, a narzędzia, by wspólnie spędzić niezapomniane chwile same wpadną nam w ręce.

IMG_4168

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement