previous arrow
next arrow
Slider

Wrzeszcz: Sprawca molestowania 11-latki zatrzymany

Natychmiastowa reakcja policjantów z komisariatu we Wrzeszczu doprowadziła do szybkiego zatrzymania 60-letniego mężczyzny podejrzanego o molestowanie seksualne 11-letniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w sklepie spożywczym. Dzięki policjantom sprawca we wtorek trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny z komisariatu we Wrzeszczu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w sklepie spożywczym pracownik dopuścił się molestowania seksualnego wobec 11-letniej dziewczynki. Dziewczynka wyrwała się mężczyźnie i pobiegła do domu.

Dyżurny w trybie pilnym skierował tam patrol policjantów. Mundurowi bardzo szybko zatrzymali 60-letniego pracownika sklepu i natychmiast zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Zapis stanowi teraz dowód w prowadzonym postępowaniu. Funkcjonariusze przeszukali również jego mieszkanie, gdzie zabezpieczyli komputer i nośniki pamięci.

W tym samym czasie inny patrol policjantów pojechał do domu pokrzywdzonej dziewczynki.

60-letni mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnego aresztu. Policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu. We wtorek podejrzany został przewieziony do aresztu śledczego.

Za molestowanie seksualne małoletniej poniżej 15 roku życia grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Zobacz również

Pączek za zakupy w Galerii Zaspa

Już niebawem najpyszniejszy dzień w roku, którego głównym bohaterem jest pączek. Z dżemem, marmoladą, budyniem, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *