previous arrow
next arrow
Slider
Fot. materiały prasowe DRMG

Wrzeszcz. Uwaga! We wtorek rozpoczyna się remont al. Grunwaldzkiej

Szykuje się remont głównej arterii samochodowej Gdańska. W przyszłym tygodniu drogowcy pojawią się na al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kościuszki oraz od ul. Kościuszki do ul. Braci Lewoniewskich w kierunku Sopotu. W ramach prac poprawiona zostanie nawierzchnia jezdni.

Na tym odcinku prowadzone będą prace remontowe. Fot. materiały prasowe DRMG
Na tym odcinku prowadzone będą prace remontowe.
Fot. materiały prasowe DRMG

Roboty rozpoczną się we wtorek, 26 lipca. Zgodnie z zamówieniem Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, na istniejącej nawierzchni jezdni, po jej sfrezowaniu, położonych zostanie kilka warstw asfaltu.
– Wymieniona zostanie również nawierzchnia na przyległych do jezdni miejscach postojowych oraz zjazdach. Położone zostaną też nowe krawężniki – informuje Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
W ciągu ulicy zjazdy zostaną wykonane z nawierzchni bitumicznej. Będą one dostosowane do istniejącego układu drogowego, a zaprojektowano je z zachowaniem ich istniejącej szerokości. Projekt zakłada również wykonanie opaski – między jezdnią a torowiskiem – z grafitowej kostki betonowej. Ta ułatwia m.in. sprzątanie i odśnieżanie tej części jezdni, a także ewentualne parkowanie samochodów.

Jest też i dobra wiadomość dla pieszych. Na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kościuszki zaplanowano remont chodnika na wysokości ul. Lendziona (przy przejściu dla pieszych) i niewielki fragment chodnika na wysokości ul. De Gaulle”a. Taki remont nie jest przewidywany natomiast na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Braci Lewoniewskich.

Na tym odcinku prowadzone będą prace remontowe. Fot. materiały prasowe DRMG
Na tym odcinku prowadzone będą prace remontowe.
Fot. materiały prasowe DRMG

Prace powinny zakończyć się pod koniec sierpnia br.

Co będzie się działo od wtorku? W pierwszym etapie prac zwężona zostanie jezdnia z trzech do dwóch pasów ruchu na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kościuszki i od ul. Kościuszki do ul. Braci Lewoniewskich w kierunku Sopotu, z wyłączeniem skrzyżowań.

– Przez około 1,5 tygodnia wyłączony zostanie prawy skrajny pas ruchu, a przez kolejne 1,5 tygodnia – skrajny lewy pas ruchu. W tym czasie wymieniane będą krawężniki, zabezpieczane kable w przejazdach, wykonane nowe wjazdy, regulowane studnie i frezowana nawierzchnia – wylicza Agnieszka Zakrzacka.

Prace wykona firma budowlano-drogowa MTM S.A. z Gdyni.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *