previous arrow
next arrow
Slider
fot. zaspa24.pl

Wskoczył w ubraniu do Martwej Wisły

Strażnicy udzielili pomocy mężczyźnie, który w ubraniu wskoczył do Martwej Wisły. 26-latek został przewieziony do szpitala na konsultację psychiatryczną.

5 czerwca około godz. 12 patrol wodny Straży Miejskiej w Gdańsku zauważył ubranego człowieka, płynącego wpław po Martwej Wiśle wzdłuż Mostu Siennickiego. Zaniepokojeni wodniacy skierowali łódź w jego stronę i poprzez radiostację powiadomili inne patrole.

W pobliżu mostu służbę pełnił patrol zmotoryzowany, który niezwłocznie udał się nad brzeg rzeki. Z wody wyszedł mężczyzna w przemoczonym ubraniu, w kieszeniach miał telefon komórkowy i klucze – mówi Anna Karpińska zastępca kierownika VI referatu dzielnicowego. Nie potrafił jasno odpowiedzieć, dlaczego wskoczył do wody w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli. Mówił, że chciał się zabić albo poczuć adrenalinę – dodaje strażniczka.

Z uwagi na jego niestabilny stan emocjonalny oraz kompletne przemoczenie strażnicy postanowili przetransportować go do domu. Drogą radiową wezwali również karetkę pogotowia. Przybyły lekarz pogotowia podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala na konsultację psychiatryczną.

Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Pączek za zakupy w Galerii Zaspa

Już niebawem najpyszniejszy dzień w roku, którego głównym bohaterem jest pączek. Z dżemem, marmoladą, budyniem, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *