niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. zaspa24.pl

Wskoczył w ubraniu do Martwej Wisły

Strażnicy udzielili pomocy mężczyźnie, który w ubraniu wskoczył do Martwej Wisły. 26-latek został przewieziony do szpitala na konsultację psychiatryczną.

5 czerwca około godz. 12 patrol wodny Straży Miejskiej w Gdańsku zauważył ubranego człowieka, płynącego wpław po Martwej Wiśle wzdłuż Mostu Siennickiego. Zaniepokojeni wodniacy skierowali łódź w jego stronę i poprzez radiostację powiadomili inne patrole.

W pobliżu mostu służbę pełnił patrol zmotoryzowany, który niezwłocznie udał się nad brzeg rzeki. Z wody wyszedł mężczyzna w przemoczonym ubraniu, w kieszeniach miał telefon komórkowy i klucze – mówi Anna Karpińska zastępca kierownika VI referatu dzielnicowego. Nie potrafił jasno odpowiedzieć, dlaczego wskoczył do wody w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli. Mówił, że chciał się zabić albo poczuć adrenalinę – dodaje strażniczka.

Z uwagi na jego niestabilny stan emocjonalny oraz kompletne przemoczenie strażnicy postanowili przetransportować go do domu. Drogą radiową wezwali również karetkę pogotowia. Przybyły lekarz pogotowia podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala na konsultację psychiatryczną.

Straż Miejska w Gdańsku

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *