niedziela , 26 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. instalservice24

Wybór firmy zajmującej się techniczną obsługą nieruchomości

Wiele firm posiada w swej ofercie tajemniczo dla laika brzmiące słowa: obsługa techniczna nieruchomości. Większość z nas nie wie nawet, do kogo ta oferta jest kierowana i czym owa obsługa w swej istocie jest.

Do kogo kierowana jest techniczna obsługa nieruchomości

Obsługa techniczna nieruchomości to typowa oferta kierowana do właścicieli nieruchomości, spółdzielni mieszkaniowych, firm, zarządców i wspólnot mieszkaniowych. Z usługi tej korzystają szkoły, przedszkola. Kancelarie prawne i podatkowe czy firmy prowadzące biura. Zdejmuje z zarządzających ciężar związany z utrzymaniem nieruchomości w odpowiednim stanie technicznym. Firmy zajmujące się obsługą techniczną nieruchomości prowadzą dokumentację techniczną obiektu, książki obiektu budowlanego zgodne z wymogami prawa budowlanego. Zajmują się też pilnowaniem terminów wymaganych przeglądów technicznych budynków. Takie przeglądy są dokonywane co rok lub co pięć lat. Z wykonanych przeglądów sporządza się protokół, który musi znaleźć się w dokumentacji prowadzonej dla nieruchomości. Z wybraną firmą podpisuje się umowę na określony czas. W umowie zawarte są szczegóły transakcji, na przykład zakres usług i zakres cen.

Co wchodzi w zakres pojęcia techniczna obsługa nieruchomości?

Firmy podejmujące się obsługi technicznej nieruchomości nie tylko zajmują się dokumentacją. To często również całościowa realizacja remontów i modernizacji nieruchomości. W ofercie najczęściej znajdą Państwo zarówno przygotowanie planu remontu jak i kosztorys inwestorski, ale także nadzór techniczny nad pracą zleceniobiorców. Zresztą, najlepsze firmy na rynku mają możliwości samodzielnego przeprowadzenia remontu w bardzo szerokim zakresie – od instalacji sanitarnych, hydraulicznych, po instalacje gazowe, elektryczne oraz usługi remontowe i budowlane. Szeroki wachlarz usług dyktują wymagania rynku i konieczność dostosowania się realiów dzisiejszego świata. Dla klienta oznacza to znaczne uproszczenie nie tylko procedur, związanych z zamówieniem i wyłonieniem odpowiedniego oferenta, ale też ułatwienie samego utrzymania budynku w należytej kulturze technicznej. Dodatkowo, wyłaniając firmę, która ma się zająć kompleksową obsługą naszej nieruchomości, dobrze znaleźć taką, która w pakiecie zaoferuje audyt termomodernizacyjny, odbiór i rozliczenie prac wykonanych przez podwykonawców, która wreszcie zajmie się przygotowaniem ewentualnej dokumentacji przetargowej na prace budowlano – montażowe. Do zadań firm zajmujących się obsługą techniczną nieruchomości należy również przyjmowanie zgłoszeń dotyczących awarii oraz problemów związanych z eksploatacją budynku oraz nadzór nad ich usunięciem.

Jak wybrać firmę godną zaufania w kwestii technicznej obsługi nieruchomości?

Wybierając firmę, której chcielibyśmy zlecić obsługę techniczną nieruchomości, musimy dokładnie rozważyć zakres prac i obowiązków, jakie chcemy scedować na firmę. Wiele firm oferuje kompleks usług związanych z instalacjami wodno – kanalizacyjnymi, gazowymi, elektrycznymi, kotłowniami, węzłami ciepłowniczymi oraz instalacjami c.o., instalacjami elektrycznymi, usługami remontowo – budowlanymi oraz sprzątającymi. (Tu zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy w tym zakresie: http://instalservice24.pl/uslugi-hydrauliczne/ ) Ważne są kwalifikacje pracowników firm, świadectwa których powinny być jawne i przedstawione przez firmę ubiegającą się o wybór swojej oferty. Dobrze sprawdzić referencje firmy, nie tylko te przedstawiane przez nią, ale i popytać w branży o firmy godne polecenia, takie, z którymi dobrze i bezproblemowo współpracuje się wiele lat. Dobrze też sprawdzić, czy dana firma w swojej ofercie ma okresowe przeglądy instalacji, sprawdzając je pod kątem możliwych drobnych awarii i usterek. Zapobiegliwość sprawdzi się wówczas, gdy zamiast dużych remontów nasza nieruchomość będzie troskliwie pielęgnowana zawczasu.

Ponieważ obsługa techniczna nieruchomości to zajęcie dla wykwalifikowanych i doświadczonych ludzi, o odpowiedniej wiedzy i umiejętnościach, popartych wiedzą, wykształceniem i praktyką, a także firm o szerokim spektrum powiązanych ze sobą specjalizacji, należy zadać sobie nieco trudu, wyłaniając z gąszczu ofert tę najlepszą. Zaprocentuje to docelowo zmniejszeniem natłoku obowiązków, związanych z zarządzaniem nieruchomością komercyjną lub użyteczności publicznej. Polecamy swoje usługi w tym zakresie: http://instalservice24.pl/obsluga-techniczna-nieruchomosci/

Artykuł przygotowała firma Instal Service24 Adama Jankowskiego z Rumi

Zobacz również

Dostałeś SMS o nałożeniu kwarantanny? To oszustwo! Ostrzegamy przed próbą wyłudzenia danych

Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu… SMS od …

1 komentarz

  1. Wiele firm tego typu ma również w ofercie pielęgnację terenów zielonych. To pozwala na znaczące obniżenie kosztów utrzymania nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *