niedziela , 16 czerwiec 2024
Fot. KMP

Wypadek z udziałem rowerzysty

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło wczoraj popołudniu na ul. Grunwaldzkiej. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 21-letni mężczyzna kierujący mazdą włączając się do ruchu zderzył się z rowerzystą jadącym po drodze dla rowerów. 33-letni cyklista z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze.

Wczoraj tuż przed godziną 18.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Grunwaldzkiej. Oficer dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce policjantów. Funkcjonariusze ruchu drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili świadków. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Zbadano też stan trzeźwości uczestników zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mazdą 21-letni gdańszczanin wyjeżdżając z posesji i włączając się do ruchu zderzył się z jadącym po drodze dla rowerów 33-letnim cyklistą. Kierujący rowerem z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia.

W związku z rozpoczęciem sezonu rowerowego coraz więcej rowerzystów pojawia się na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści obok pieszych zaliczani są do niechronionych uczestników ruchu drogowego i z tego względu bardziej niż inni uczestnicy są narażeni na poważne skutki wypadków drogowych.

Kierowcy jednośladów, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy zderzeniu z autem mają nikłe szanse, by wyjść z takiego zdarzenia bez szwanku. Nieprzestrzeganie lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego zarówno przez rowerzystów jak i kierowców, brak prawidłowych zachowań uczestników tych grup – to tylko niektóre przyczyny takich wypadków.

Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Jak zawsze aktualna jest też na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu.

Źródło: KMP

About Marcin

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement